Tallink Grupis on ohus 2500 töökohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallink Grupis on ohus 2500 töökohta, kui Eesti ja Soome valitsused ei võta vastu täiendavaid palgatoetuseid turismisektori ettevõtetele ega vähenda reisipiiranguid, teatas ettevõte.

Tallink Grupp andis kolmapäeval kontserni töötajaskonnale teada, et teeb sel nädalal töötukassale ja meremeeste sõltumatule ametiühingule teavituse, mille kohaselt on ettevõte algatanud täiendava kollektiivse koondamise protsessi erinevate gruppi kuuluvate äriühingute poolt ning vastavaid konsultatsioone ametiühinguga.

Lisaks kollektiivse koondamise protsessi algatamisele Eestis, on kontsern alustanud täiendavat kollektiivse koondamise protsessi ka Lätis.

Kontserni Soome tütarettevõtte, Tallink Silja OY töötajaskonnast on suur hulk juba täna palgata puhkusel ning jäävad praeguse seisuga jätkuvalt palgata puhkusele kas osaliselt või täielikult. Palgata puhkusel on mingis ulatuses kõik Tallink Silja OY 1200 kalda- ja meretöötajat, sealhulgas ettevõttele kuuluva kahe Soome lipu all opereeriva laeva, Silja Serenade ja Baltic Princess'i meeskonnaliikmed.

Kokku puudutavad ettevõttes algatatud ja toimuvad efektiivistamise protsessid kuni 2500 Tallink Grupi töötajat kõigis riikides, kelle töö võib protsessi käigus saada mõjutatud moel või teisel, sõltuvalt edaspidistest läbirääkimistest osapooltega.

Tallink Grupi kommunikatsioonijuht Katri Link täpsustas BNS-ile, et teavitused, mis lähevad sel nädalal töötukassale, puudutavad kokku 1000 kuni 1500 Eesti töötajat. 

"Viirusnäitajate järjekordne halvenemine meie piirkonnas, meie koduturgude erinev lähenemine reisipiirangutele, infomüra Soome meedias reisisoovituste ümber, mis on piletimüüki viimase kolme nädala jooksul tugevalt pärssinud ja riiklikke toetusi puudutavate täiendavate otsuste puudumine tänase seisuga erinevates tegevusriikides, on viinud meid selleni, et meie ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb meil kiiresti ja otsustavalt oma ettevõtet ja tegevusi veelgi enam optimeerida," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Ta lisas, et antud olukorras ei ole Tallinki jaoks majanduslikult võimalik kõiki juba niigi vähendatud teenuseid plaanitud ulatuses pakkuda. Mis omakorda tähendab, et ettevõttel ei ole kõigile kevadega võrreldes vähendatud koosseisus töötavatele kolleegidele ka tööd enam pakkuda.

"Kevadel tegime plaane lootuses, et suve lõpust saab taas avada reisid Rootsiga. Tänaseks oleme olukorras, kus turismireisideks on kinni endiselt Rootsi ning Eesti ja Soome vaheline turismireiside korraldamine on erinevatest teguritest tulenevalt oluliselt häiritud. Ma loodan siiralt, et nii Eesti, Soome kui Rootsi riiklikul tasandil kaalutavad täiendavad palgatoetused turismisektori ettevõtetele jõuavad lähiajal positiivsete otsusteni ja meil on seetõttu võimalik vähendada koondamisele või olulisel määral reorganiseerimisele minevate töökohtade arvu," lisas Nõgene.

Juhul, kui toetusotsused tehakse riikide poolt kiiresti või turuolukorra muutudes, on Tallink Nõgene sõnul valmis koheselt ka oma tänased plaanid ja otsused üle vaatama ulatuses, mida toetusotsused võimaldavad ja koondatud võimalusel tagasi tööle võtma.

"Turismisektor ja sellest sõltuvad ettevõtted on käesolevas kriisis kõige rohkem tegevust kaotanud ning nende tegevuse taastumine võtab ka kõige enam aega. Tänaseks on ilmselge, et sektori jätkusuutlikkuse ja konkurentsivõime säilitamiseks on vajalik riikide otsustav ja piisav tugi vähemalt järgmise aasta varasuveni. Siinkohal on hea näide Saksamaa, kus juba eelmisel nädalal võeti vastu otsus pikendada palgatoetusmeetmeid vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni," lisas Nõgene.

Kokku on Tallink grupil eri riikides praegu ligi 6500 töötajat.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: