Kiik: pool aastat lihtsalt toetust maksta pole mõtet

Palgatoetusi ei peaks turismisektori töötajatele pikaajaliselt maksma, kui pole isegi teada, millal turism Eestisse naaseb, arvab Tallinki kolmapäevase teadaande valguses sotsiaalminister Tanel Kiik.

Kiik ütles ERR-ile, et erilahendusi ja palgatoetusi saab töötukassa teha ainult nõukogu ettepanekul ja valitsuse otsusega. Kiik lisas, et erimeedetega ei suudeta ka kõiki turismisektori töökohti säilitada.

"Esmaspäeval, kui töötukassa nõukogul on strateegiapäev, siis see on üks päevakorra punkt, et kuulata ära nii ametiühingute, tööandjate kui ka riigi vaade, et kas ja millist meedet rakendada," ütles Kiik.

Minister selgitas, et pole teada, millal turistid Eestisse naasevad ning fakt on see, et neid praegu suures mahus ei ole.

"Kui me näeme, et ei ole turiste, piisavalt turgu ja kliente, keda teenindada, siis ei ole ka mõistlik see, et inimesed oleksid viis või kuus kuud ainult toetuse peal, kui neil tegelikult tööd ei ole. Ja me ei tea ka seda, kas see kuue kuu pärast tuleb," ütles Kiik.

Kiige sõnul ei ole kindlust, et tööjõuvajadus sektoris selle ajaga taastub. "Praeguses olukorras võib olla kõige mõistlikum lühiajalise palgatoetuse maksmine koos aktiivse ümberõppevõimaluse pakkumisega töötajatele," lisas Kiik.

Kolmapäeval teatas Tallink Grupp, et ettevõttes on ohus 2500 töökohta, kui Eesti ja Soome valitsused ei võta vastu täiendavaid palgatoetuseid turismisektori ettevõtetele ega vähenda reisipiiranguid.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: