Neljas Soome maakonnas on keskmine nakatumiste arv üle 10

Helsingi raudteejaam.
Helsingi raudteejaam. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Soome koroonaviirusesse nakatumiste arv on üleriigiliselt 100 000 inimese kohta viimase kahe nädala jooksul 6,2. Riigi terviseameti teatel on neljas maakonnas keskmine nakatumiste arv üle 10.

Soome terviseameti väljastatud Euroopa kaart jaotab Euroopa riigid rohelisteks, oranžideks ja punasteks. Rohelisteks riikideks, kus nakatumise risk ei ole Soomest endast märkimisväärselt kõrgem, on Eesti, Läti ja Ungari, kirjutab Yle.

Soome maakondade kaardil aga märgiti keskmisest kõrgema nakatumise riskiga ehk piirkondadeks, kus nakatumiste arv on üle 10 Uusimaa, Päris-Soome maakond, Kainuu maakond ja Kesk-Soome maakond.

Helsingi ja Uusimaa piirkonnas on nakatumiste arv kahe nädala jooksul 100 000 elaniku kohta olnud 12,5 Päris-Soomes 10,2, Kainuus 18,9 ja Kesk-Soomes 10,7.

Kevadel piiras riik koroonaviiruse leviku takistamiseks kolmeks nädalast liikumist Uusimaa ja ülejäänud Soome vahel. Praeguse nakatumiste arvu juures ühtegi liikumispiirangut plaanis ei ole.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: