Koroona maailmas: Tšehhis uus rekord, Iraan saatis lapsed kooli

Koroonaviirus teeb maailmas aina enam muret ka piirkondades, kus suurem puhang on korra juba seljatatud. Tšehhis ületas uute nakatumiste arv ööpäevas esmakordselt 700 piiri. Viimase ööpäevaga nakatus koguni 800 inimest. Iraanis saadeti lapsed koroonakriisist hoolimata tagasi kooli.

Iraan on üks koroonakriisis enim kannatada saanud riike. Nakkusarvude edetabelis 12. kohal, üks esimesi riike, mis suurelt pihta sai ning võimetu end kaitsma ehk olude sunnil valinud usu karjaimmuunsusese.

Iraani president Hassan Rouhani rõhutas laupäeval videopöördumises, et haridus on niisama oluline kui tervishoid ning 15 miljonit õpilast saadeti pärast seitsmekuist pausi taas kooli.

Iraanlased suhtuvad kooliminekusse kahetiselt. "Eelmisel õppeaastal suleti koolid väga ootamatult ja õpetajana ei olnud ma tekkinud olukorraks valmis, kuid sel aastal oleme valmis ja saanud targemaks. Kui tagame hea juurdepääsu internetile on meil õpetamiseks paremad tingimused ja raskusi pole," rääkis õpetaja Goodarz.

"Ma ei ole veendunud, et see oli hea otsus koolid taas avada. Muidugi on selle otsuse taga poliitika ja me peame sellele kuuletuma. Kuid meie lastel peab olema juurdepääs akadeemilisele õppele ja me ei tea, millal koronaviirus kaob. Võib-olla ühe või kahe aasta pärast. Me ei saa sel ajal takistada juurdepääsu haridusele," leidis üks lapsevanem.

Ka Rootsi on rääkinud karjaimmuunsuse saavutamise vajalikkusest. Rootsi televisiooni teatel on nakatumine riigis märkimisväärselt vähenenud. Saja tuhande elaniku kohta on juhtumeid viimastel andmetel 12 ehk vähem kui Eestis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: