Taani allveelaevnik võttis Rootsi ajakirjaniku tapmise omaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aallveelaev UC3 Nautilus, Kim Wall ja Peter Madsen.
Aallveelaev UC3 Nautilus, Kim Wall ja Peter Madsen. Autor/allikas: AFP/Reuters/Scanpix

Rootsi ajakirjaniku Kim Walli tapmise eest eluks ajaks vangi mõistetud taanlane Peter Madsen võtab kolmapäeval avalikkuse ette jõudvas dokumentaalfilmis esmakordselt allveelaevas sooritatud mõrva omaks.

Ajakirjanik küsitleb filmis 49-aastast leiutajat telefoni teel ning mees vastab jaatavalt küsimusele, kas ta tappis Kim Walli.

30-aastane rootslanna läks 2017. aasta augustis Madsenit tema isetehtud allveelaeva intervjueerima, kuid leidis seal otsa.

"Süüdi on ainult üks inimene ja see olen mina," tunnistab Madsen.

Kogu kohtuprotsessi vältel väitis Madsen, et Wallsi surma põhjuseks oli allveelaevas juhtunud õnnetus. Ta tunnistas aga, et tükeldas naise surnukeha ja viskas tükid merre.

Wall läks iseõppinud veidrikust leiutaja allveelaevaga sõitma, et küsitleda Madsenit kavandatava artikli tarvis.

"Peale 2017. aasta 10. augusti ei ole ma mitte kunagi mitte kellelegi midagi teinud," ütleb Madsen dokumentaalsarjas "Salasalvestused Peter Madseniga", millest on üldsus näinud seni vaid esimest osa.  

Sarja aluseks on üle 20 tunni telefonivestlusi autori ja Madseniga, mis salvestati viimase teadmata. Madsen andis ajakirjanikule hiljem loa neid kasutada.

Lahkamistulemuste põhjal suri Walls lämbumise või kõri läbilõikamise tagajärjel. Laiba seisund ei võimaldanud surma põhjust täpsemalt kindlaks määrata.

Madsen mõisteti 2018. aasta aprillis süüdi nii mõrvas kui seksuaalkallaletungis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: