Soomes tuvastati ööpäevaga 93 koroonanakkuse juhtumit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1599653460000 | amCalendar}}
Soome koroonaäpp.
Soome koroonaäpp. Autor/allikas: Yle.fi

Soomes registreeriti viimase ööpäevaga 93 koroonaviiruse nakkusjuhtumit, teatas kolmapäeval terviseamet (THL). Tegemist on olulise hüppega statistikas.

Kahe viimase nädala jooksul registreeriti 428 nakatunut ning sellele eelneva kahenädalase perioodi jooksul 360 nakkusjuhtumit, ehk 68 võrra vähem.

Möödunud nädalal tuvastati 269 nakatunut ning sellele eelneval nädalal 159 nakatunut. Nakatunute arv tõusis 110 võrra, ehk 40 protsenti.

Kolmapäeval registreeritud nakkusjuhtumite arvu hulgas on umbes kümme juhtumit, mis olid varem avaldatud andmetest puudu, teatass THL avalduses. Probleemi põhjustas tehniline rike.

Suurem osa nakkusjuhtumitest, ehk umbes 50, on THL-i andmetel seotud juba teadaolevate nakkuskolletega, muuhulgas Mikkeli jäähokimeeskonna ning õpilaste kogunemistega. Ülejäänud on üksikud nakkusjuhtumid või väiksed nakkuskolded Soome eri osades.

Mikkelis nädala algul tehtud koroonaviiruse testide põhjal jälgiti positiivse testitulemuse andnud inimeste liikumist, selgus Lõuna-Savo maakonna sotsiaal- ja tervishoiuameti (Essote) avaldusest.

Möödunud reedest esmaspäevani liikusid leebete sümptomitega või üldse sümptomiteta nakatunud pea kõigis Mikkeli kesklinna restoranides, kohvikutes ja poodides.

Essote tervishoiuteenuste juhataja Santeri Seppälä kutsub kõiki sel ajal Mikkeli kesklinnas liikunuid vältima suhtluskontakte vähemalt nädala jooksul. Lisaks peaksid inimesed kontrollima koroonaviiruse telefonirakendusest võimalikke kokkupuuteid nakatunutega.

Essote tegeleb nakkusahelate tuvastamisega. Kõiki viirusega kokkupuutunuid pole veel õnnestunud tabada, mis tähendab, et nende arv võib veel märkimisväärselt kasvada.

28. augustil Kuhmos alguse saanud viirusekolle uusi nakkusjuhtumeid enam kaasa pole toonud, teatas Kainuu sotsiaal- ja tervishoiuamet. Viimane positiivne viirusetest tehti möödunud pühapäeval karantiini määratud inimesele.

Kainuu piirkonnas kehti kuni 20. septembrini soovitus kanda näomaski juhul, kui selle ja järgmise nädala jooksul ei tuvastata uusi nakatunuid inimeste hulgas, kes ei viibi karantiinis.

Soomes registreeriti kolmapäeval üks uus COVID-19 surmajuhtum

Soomes registreeriti üks uus koroonaviirusega seotud surmajuhtum, teatas kolmapäeval terviseamet (THL).

Kokku on Soomes tuvastatud 337 koroonasurma.

Esmaspäevaste andmetega võrreldes langes haiglaravil viibivate patsientide arv kümne võrra. Kokku viibib haiglaravil kuus inimest, kellest üks on intensiivravil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: