Ööpäevaga lisandus 23 uut nakatunut

Isikukaitsevahendid ja koroonaäpi plakat
Isikukaitsevahendid ja koroonaäpi plakat Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 23 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul on 21,97. Reedel oli selleks 21,75.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2197 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 23 testi olid positiivsed.

Laupäeva hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 21,97.

Enim tulemusi laekus Harjumaale

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 17 inimesel, nendest 13 Tallinnas. Ida-Virumale laekus viis uut positiivset testitulemust ja Jõgevamaale üks. 

Harjumaale lisandunud juhtudest on kahel juhul tegemist Venemaalt ja Ukrainast sisse toodud juhtumitega, kolmel juhul oli tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega, kolmel juhul anti haigus edasi töö- või perekontaktide kaudu ja ühel juhul toimus nakatumine lasteaias. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel täpsustamisel.

Perioodil 9.-11. september lisandunud haigusjuhtudest oli ühel juhul tegemist sisse toodud haigusega Suurbritanniast, ühel juhul oli nakatumine seotud lasteaiaga ning neljal juhul oli tegemist nakatumisega pere- ja töökontaktide kaudu.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 15 nakatunut, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega kümme, Gourmet Coffee koldega 16 ning muusikakoldega kuus.

Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu. Tallinna lasteaia koldes on laupäevase seisuga nakatunuid kokku kaheksa, neist neli last ja neli täiskasvanut. 

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 994 inimest, kellest 177 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandus viis uut juhtu. Neljal juhul on tegemist nakatumistega läbi perekontaktide, ühel juhul nakatuti töökohas. Jõgevamaa juhtumi nakatumise asjaolud on veel väljaselgitamisel. Lisaks tuli Ida regiooni jälgimisele üle üks varasem juhtum Harjumaalt, kus inimene tegelikult viibib Lääne-Virumaal (haigus sissetoodud Venemaalt).

Kokku on Ida regioonis kuus aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 15, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on laupäevahommikuse seisuga seotud üheksa isikut ja Sillamäe töökoha koldega on seotud kümme isikut. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 451 inimest, kellest on haigestunud 70.

Lõuna regioonis on laupäevase seisuga neli kollet – perekondlik nakatumine kuue inimesega, Võru sünnipäev 18 inimesega, kellest üks on Lääne regionaalosakonna jälgimisel, Itaalia reisi kolle, üheksa haigestunuga, viis neist on Lääne regionaalosakonna jälgimisel ja tudengite kolle viie inimesega. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 294 inimest, kellest 36 on haigestunud.

Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 35 inimest, kellest üheksa on haigestunud.

Terviseamet tuletab meelde, et haigena ei tohi kodust väljuda

Terviseamet paneb südamele, et lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui kaks meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Kindlasti võiksid ürituste osalejad oma telefoni paigaldada koroonaäpi HOIA, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 420 COVID-19 haigusjuhtumit 407 inimesega. 12. septembri seisuga on tervenenud 2252 inimest. Neist 1717 inimese ehk 76,2 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 535 inimese ehk 23,8 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 170 000 esmast testi, nendest 2655 ehk 1,56 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata terviseameti koroonakaardilt.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: