Suurbritannia teatas esimese Brexiti-järgse kaubandusleppe sõlmimisest

Motegi Toshimitsu videokõne Liz Trussiga.
Motegi Toshimitsu videokõne Liz Trussiga. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Jiji Press

Suurbritannia teatas reedel vabakaubandusleppe sõlmimisest Jaapaniga, mis on Ühendkuningriigi esimene Brexiti-järgne suurem kaubanduslepe.

Suurbritannia rahvusvahelise kaubanduse ministeeriumi andmeil suurendab see kaubandust Jaapaniga umbes 15,2 miljardi naela (16,5 miljardi euro) võrra.

Suurbritannia-Jaapani laiapõhjalise majanduskoostöö leppe sõlmisid Briti rahvusvahelise kaubanduse minister Liz Truss ja Jaapani välisminister Motegi Toshimitsu reedel videokonverentsi ajal. 

See tugineb EL-i ja Jaapani kokkuleppele, mis jõustus eelmisel aastal, kuid mis alates 31. detsembrist Suurbritanniale enam ei kehti. 

Suurbritannia astus EL-ist välja jaanuaris, kuid nõustus üleminekuperioodiga 2020. aasta lõpuni. Britid üritavad saavutada kaubanduskokkuleppeid enne majandusblokist väljaastumist. 

"See on Suurbritannia ja Jaapani jaoks ajalooline hetk, kuna see on meie esimene Brexiti-järgne kokkulepe," ütles Briti kaubandusminister Truss. 

"Kokkulepe, milles me rekordajaga ja keerulistes tingimustes nõustusime, läheb palju kaugemale olemasolevast EL-i leppest, kuna sellega tagatakse uusi võite Briti ettevõtetele meie suurtes töötlevas, toidu- ja tehnoloogiatööstustes." 

Suurbritannia peab pingelisi kõnelusi EL-iga oma tulevaste kaubandussuhete üle. Brüssel ähvardas Briti valitsust neljapäeval kohtuga seoses Suurbritannia eelnõuga, mis rikub Brexiti lahkumisleppe sätteid. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: