Johnson: Suurbritannia ei võta siseturuseadust tagasi

Boris Johnson.
Boris Johnson. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/UK Parliament/Jessica Taylor

Briti peaminister Boris Johnson väljendas kolmapäeval täit kindlust, et nii Suurbritannia kui ka Euroopa Liit soovivad leppeta Brexitit vältida, kuid keeldus oma vastuolulise siseturuseaduse tagasivõtmisest.

"(Leppeta lahkumine) ei ole see, mida see riik tahab ja mida meie EL-i sõbrad ja partnerid meilt tahavad. Seega mul on täielik lootus ja eeldus, et seda ei juhtu," ütles Johnson parlamendisaadikutele. 

Johnson ütles, et ühepoolne eelnõu Ühendkuningriigi siseturu reguleerimiseks on vajalik varumeede. 

"Ma eelistan, et on paigas kaitsemehhanismid, mis garanteerivad selle riigi terviklikkust ja kaitsevad Ühendkuningriigi võimalikku lõhenemist," sõnas Johnson. 

Ta lisas, et Euroopa Liidust leppeta lahkumine näeks ette mõlemapoolsete tollimaksude kehtestamist ning Ühendkuningriigi poolelt oleksid need teatud toodetele küllaltki arvestatavad. 

Suurbritannia kinnitas esmaspäeval toetust nõndanimetatud siseturu eelnõule, mis annaks Ühendkuningriigile ühepoolse õiguse reguleerida kaubandust ja riigiabi Põhja-Iirimaal. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: