Tallinn lükkab öise alkoholimüügipiirangu jõustumise tuleva aasta sügisesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1600244700000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna baarides ja ööklubides öist alkoholimüüki piirav määrus oli algselt plaanitud jõustuma tänavu 1. oktoobril, linnavolikogu õiguskomisjon tegi ettepaneku lükata piirangu jõustumine järgmise aasta septembrisse. Linn loobus algselt kasiinodele plaanitud erisusest, hotelli fuajeebaarid võivad siiski müüa alkoholi terve öö.

Tallinna linnavolikogu arutab neljapäevasel istungil määrust, millega piiratakse baarides, ööklubides ja kasiinodes öist alkoholimüüki.

Määrusega keelatakse alkoholimüük baarides ja kohvikutes argipäeviti öösel kella kahest kuueni ja nädalavahetusel kolmest seitsmeni.

Ööklubid ja kasiinod ei tohi alkoholi müüa kella kolmest kuueni ning nädalavahetusel kella neljast seitsmeni.

"Vaesed linnaametnikud on selles mõttes nagu rindesõdurid. Või nagu teravili, kes on kahe veskikivi vahel. Ühest küljest kodanike surve ja teisest küljest ettevõtjate ja liberaalse majandusvabaduse surve. Ja meie otsime siin neid kompromisse. Ma arvan, et need piirangud, kui sellele rahulikult sisse hingates otsa vaadata, ei ole ju ülearu ebamõistlikud. Need on täiesti mõistlikud," kommenteeris piiranguid Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

"Kas see on nüüd maailma kokkulangemine, kui nädala lõpus kell neli öösel enam ei saa edasi alkoholi tarbida? Ma arvan, et tegelikult see ei ole maailmalõpp. Ma arvan, et nii mõnigi pereema on õnnelik, et pereisa jõuab juba viiest koju," lisas Riisalu.

Baaripidajad temaga ei nõustu.

"Tekib olukord, kus selline kontrollitud pidutsemine ööklubides, baarides liigub kontrollimatutesse keskkondadesse. Näiteks korteritesse, mingitele erapidudele. See ajastus on natukene kohatu. Meelelahutusasutused on selle viirusepuhanguga enim ja rängemalt pihta saanud," põhjendas kriitikat baari Labor juhataja Michael Gregorius Bach.

Määrusega kehtestas Tallinn ka ööklubi definitsiooni, varem ei ole ööklubisid baaridest, kohvikutest ja pubidest eristatud. Näiteks ei tohi ööklubiga samas majas asuda eluruume ning ööklubisse sisenemine peab olema külastajale tasuline, samuti peab ööklubis olema eraldi ruumina teenindajaga garderoob ja ka suitsuruum.

Ühtlasi sätestab määrus, et alkoholi ei tohi peale piirangu kellaaega anda ostjale üle ka varem ostetud õiguse nagu sissepääsupileti või klubikaardi alusel.

Piiranguid ei kehti hotelli fuajees müüdavale alkoholile ega majutusasutuses toateeninduse või minibaari kaudu müüdavale alkoholile. Samuti ei kohaldata piiranguid rahvusvahelise liiklusega lennujaama ja sadama hoonetes reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas.

Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Toimetaja: Barbara Oja, Huko Aaspõllu, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: