X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

USA, teised riigid kutsusid Valgevenet interneti tõkestamist lõpetama

Klaviatuur Valgevene kontuuriga.
Klaviatuur Valgevene kontuuriga. Autor/allikas: SCANPIX

USA ja veel 28 riiki kutsus neljapäeval Valgevene võime üles interneti tõkestamise lõpetamisele ja oma kohustuste järgimisele inimõiguste tagamisel.

"Kutsume Valgevene võime üles hoiduma internetiühenduse tõkestamisest, filtreerimisest või muul viisil häirimisest riigis ja täitma oma rahvusvahelisi kohustusi inimõiguste vallas," edastati riikide ühisavalduses.

Allakirjutanud toonitasid, et sügavalt mures hiljutiste teadetega seoses jätkuvatest osalistest ja täielikest internetikatkestustest ning võrgusisu blokeerimise pärast.

Vastavaid tehnilisi meetmeid rakendavad võrguoperaatorid on samas reeglina suurte Lääne ettevõtete kohalikud harud.

Valgevene diktaator Aleksandr Lukašenko tühistas samal ajal kahe opositsiooni meeleavaldusi toetanud diplomaadi staatuse ning vallandas "ebaadekvaatse" suursaadiku Lätis, teatas varem päeval riiklik agentuur Belta. 

Eesti, Läti ja Leedu on 29 Valgevene võimuesindajale kehtestanud sanktsioonid. Selles nimekirjas on ka president Lukašenko.

Euroopa Liit valmistab sanktsiooninimekirja valimisvõltsingute ja miilitsavägivalla eest vastutavate isikute kohta veel ette ja see on kavas kinnitada "käesoleva kuu jooksul".  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: