Ööpäevaga lisandus 57 koroonapositiivset

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 57 uut koroonaviirusesse nakatunut, neist 37 Harjumaal. Eesti kahe nädala nakatumisnäitaja on 33,71.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2374 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi.

Koroonakaardi andmetel on Eestis praegu 448 aktiivset haigusjuhtu, mida on 35 võrra enam kui teisipäeval.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 37 inimesel. Ida-Virumaale laekus seitse uut positiivset testi tulemust, Läänemaale kaks, Hiiumaale üks ja Pärnumaale üks. Üheksal juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Tallinnas 30 uut nakatunut

Harjumaale (neist 30 Tallinna) ööpäevaga lisandunud 37 haigusjuhust neljal juhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega ning kaheksal juhul on tegemist Ida-Tallinna Keskhaigla töötajatega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 21.-22. september lisandunud haigusjuhtudest oli ühel juhul tegemist Poolast sisse toodud nakkusega, seitsmel juhul oli tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega ning kaks juhtumit olid seotud Ida-Tallinna Keskhaiglaga (üks töötaja ja üks patsient).

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Kadrioru sünnipäeva koldega on seotud 26 ja Tallinna Männi lasteaia koldega 10, töökoha koldega kuus, perekonna koldega kuus ja Läänemere Gümnaasiumi koldega 19 inimest. Ida-Tallinna Keskhaigla koldes on tänahommikuse seisuga 11 nakatunut.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1912 inimest, kellest 235 on haigestunud.

Ida-Virus on viis aktiivset kollet

Ida-Virumaale lisandunud seitsme uue juhtumi puhul on kahel juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega, kahel juhul nakatuti töökohas, ühel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel välja selgitamisel.

Kokku on Ida regioonis viis aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, Sillamäe töökoha koldega 11 ja tutvuskonna koldega 29 inimest. Tammiku põhikooli koldes on 11 inimest. Täna hommikust lisandus Kohtla-Järve sünnipäeva kolle viie inimesega. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 816 inimest, kellest on haigestunud 149.

Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga kolm kollet – Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut) ja matuse kolle (11 inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 206 inimest, kellest 32 on haigestunud.

Haapsalu nostalgiapäevad tõid kaks uut nakatunut

Kaks uut Läänemaa nakatunut on seotud Nostalgiapäevade Vanakino üritusega, Hiiumaa juhtum on sisse toodud reisilt Läti-Leedu-Poola. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 113 inimest, kellest 11 on haigestunud.

23. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 26 inimest, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti kaheksa inimest ning üks patsient viidi Ida-Viru Keskhaiglast üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 33,71. Eestis on kokku tehtud üle 194 000 esmase testi, nendest 3033 ehk 1,55 protsenti on olnud suhtes positiivsed. Koroonaviirus nõudnud 64 Eesti inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: