Nõukogu kutsub Ansi Arumeele Omniva juhi kohalt tagasi

{{1601018940000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Neljapäeval toimunud koosolekul otsustas AS-i Eesti Post nõukogu kutsuda tagasi juhatuse esimehe Ansi Arumeele.

"Tegu ei ole üleöö sündinud otsusega, vaid ühiselt töötatud kolme kuu jooksul jõudsime tõdemuseni, et ettevõte vajab edasiminekuks muutusi," ütles nõukogu esimees Sten Soosaar.

Ansi Arumeel kommenteeris ERR-ile, et post on tööstusharuna suures muutumises ning nõukogu ootas jõulisi samme.

"Ma täiesti mõistan seda otsust olukorras, kus meie tööstusharu ja meie ettevõte on väga kiires muutuses ja on vaja edasi liikuda jõuliselt, teha kiireid otsuseid ja julgeid samme. Sellisel juhul peab koostöö olema kõigi juhtimistasandite vahel, aga eelkõige nõukogu ja juhatuse vahel ideaalne. Seda ideaalset koostööd me otsisime siin kolm kuud. Suurtes küsimustes me oleme tegelikult ühel meelel nõukoguga, kuid võib-olla see koostöö oleks pidanud olema veel ideaalsem ja efektiivsem ning seetõttu see otsus tuligi. See on üsna loogiline ja tavapärane samm ettevõtte juhtimises," ütles Arumeel, lisades, et ei oska ka ühtki konkreetset detaili esile tuua, milles lahkhelisid ilmnenuks.

"Kogu see turg – post – on väga suurtes muutustes ja olukord kogu aeg muutub. Need asjad, mida me tegime eile või teeme täna, ei pruugi enam olla õiged homme, ja see ongi see, miks nõukogu on abis, et vaadata seda asja teise pilguga ja sätib seda suunda, mida teha homme. Ei saa öelda, et midagi on valesti tehtud, aga kindlasti tuleb midagi ka teisiti teha," leidis Arumeel.

Ta kinnitas, et ideid, mida teisiti teha on, kuid ta jätab selle juba uutele juhtidele välja öelda.

Väliskaubanduse ja IT-minister Raul Siem algatas augusti algul Eesti Posti juhtimisotsuste üle erikontrolli, kuid Arumeel ei seosta oma lahkumist sellega.

"Ma ei saa praegu midagi kommenteerida, sest see ei ole valmis," ütles Arumeel erikontrolli tulemuste kohta.

Siem vahetas suvel ennetähtaegselt välja ka Eesti Posti nõukogu. Eelmise nõukogu juht Bo Henriksson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et neil oli Arumeelega hea koostöö.

"Väga rahul. Me käisime ju läbi kõik need protsessid ja muutused koos temaga ja meil oli 100 protsenti usaldamine tema vastu," kinnitas Henriksson.

Siem kinnitas Eesti Posti uue nõukoguga ettevõtte strateegiliseks eesmärgiks postiteenuse ja pakiäri ühendamise ühtseks teenuseks. Võrreldes pakiäriga on aga traditsiooniline postiäri järjest vähenemas ja kahjumlik. Riikliku postiteenuse ülalhoidmiseks maksav toetus ligi kaks miljonit eurot aastas on Henrikssoni sõnul liiga väike.

"Kui tulu ei ole ning keegi peab seda kinni maksma ja kui riigil on selline regionaalpoliitika, et tahab, et postkontor on igas nurgas, siis tehke selline plaan ja organiseeri ka finants vastavalt," kommenteeris Henriksson.

Minister Siem ei olnud reedel kommentaariks kättesaadav.

Juhatuse esimehe kohusetäitjaks määrati juhatuse liige Andre Veskimeister.

Aasta lõpuni on juhatuse esimehe vastutusalad jagatud teiste juhatuse liikmete vahel. Kõik juhatuse liikmed alluvad otse nõukogule ja on oma volitustes võrdsed, juhatuse esimehe kohusetäitja ülesandeks on juhatuse töö koordineerimine.

Lähinädalatel arutab nõukogu ettevõtte juhtimisküsimusi pikemalt ning otsustab, mitu liiget ja milliste vastutusaladega edaspidi juhatuses on.

Omniva kaubamärki kasutava kontserni põhitegevusala on posti-, logistika- ja infologistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine.

Lisaks emaettevõttele AS Eesti Post kuuluvad kontserni tütar- ja sidusettevõtted. SIA Omniva ja UAB Omniva LT, mis osutavad pakiautomaadi- ja kullerteenust Läti ja Leedu turul. AS-i Maksekeskus tegevusala on makselahenduste pakkumine e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele Baltikumis. Post11 pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.

Omandisuhtelt on AS Eesti Post Eesti riigile kuuluv äriühing. Kontsernis töötab 2300 inimest üle Baltikumi ning 2019. aasta käive oli 129,6 miljonit eurot.

 

Toimetaja: Merilin Pärli, Toomas Pott, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: