Eesti, Soome ja Rootsi lubavad koostööd Estonia huku uue info hindamisel

Parvlaev Estonia.
Parvlaev Estonia. Autor/allikas: ERR

Eesti, Soome ja Rootsi leppisid kokku, et kui reisiparvlaeva Estonia katastroofi kohta ilmneb olulist uut teavet, millest ei ole varem teatatud, hindavad Eesti, Soome ja Rootsi seda uut teavet ühiselt.

Esmaspäeva õhtul Põhjamaades avaldatavas Discovery Networki dokumentaalfilmis reisiparvlaeva Estonia katastroofist 1994. aastal näidatakse uusi vee all vraki asupaigas filmitud videopilte, millel on näha kahjustust vraki tüürpoordipoolses küljes.

"Eesti, Soome ja Rootsi leppisid kokku, et dokumentaalfilmis esitatud uue teabe kontrollimine toimub vastavalt ja täielikult kooskõlas 1995. aastal sõlmitud Eesti Vabariigi, Soome Vabariigi ja Rootsi Kuningriigi vahelise reisiparvlaeva Estonia käsitleva kokkuleppega," teatasid Eesti välisminister Urmas Reinsalu, Soome välisminister Pekka Haavisto ja Rootsi välisminister Ann Linde esmaspäeva tehtud ühisavalduses.

Kokkuleppe põhiline eesmärk on kaitsta reisiparvlaeva Estoniat kui katastroofiohvrite viimast puhkepaika mis tahes häiriva tegevuse eest. Meie riigid teevad selles küsimuses tihedat koostööd ja lipuriigina juhib seda protsessi Eesti, kinnitasid välisministrid.

Eesti, Soome ja Rootsi rõhutavad, et toetume Eesti, Soome ja Rootsi Ühise Laevahuku Uurimiskomisjoni (JAIC) 1997. aasta lõpparuande lõppjäreldustele.

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu annavad esmaspäeva hommikul pressikonverentsi seoses reisiparvlaev Estonia katastroofiga 26 aastat tagasi. Kell 10 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: