X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Politsei tuvastas Paides seitse ebaseaduslikult töötanud välismaalast

Politseinik
Politseinik Autor/allikas: PPA

Politseinikud tuvastasid Paides seitse Eestis seadusliku aluseta töötanud välismaalast.

Politseinikud kontrollisid eelmisel nädalal Paide, Rapla, Läänemaa ja Pärnumaa ettevõtetes töötavate välismaalaste Eestis viibimise ja töötamise seaduslikku alust.

Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juhi Margo Petersi sõnul kontrollisid politseinikud nädala jooksul nelja maakonna ettevõtetes töötavaid inimesi, keda oli üle 120, neist välismaalasi 18.

Paides tuvastati kontrolli käigus seitse seadusliku aluseta Eestis töötanud välismaalast. Raplas, Läänemaal ja Pärnumaal politsei rikkumisi ei tuvastanud.

"Seitsmel Paides töötaval Ukraina kodanikul oli küll kehtiv seaduslik alus Eestis viibimiseks, kuid paraku ei olnud korrektselt registreeritud nende töötamine," ütles Peters.

"Ettevõte oli küll politsei- ja piirivalveametile esitanud taotlused välismaalaste Eestis töötamise registreerimiseks, kuid luba ei olnud PPA-lt veel saanud. Siinkohal tuletame meelde, et enne registreerimisele kinnituse saamist ei tohi isik töötamist alustada," lisas ta.

Petersi sõnul võib vastavalt välismaalaste seadusele Eestis lühiajaliselt töötada välismaalane, kellel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ning kelle töötamine on enne tööleasumist registreeritud PPA-s.

Ukraina kodanikele ja nende tööandja esindajale selgitati lühiajalise töötamise registreerimise nõuded ning registreerimata jätmise tagajärgi ja töötajad pidid töökohalt lahkuma.

22.- 25. septembril aset leidnud kontrollid viidi läbi koostöös maksu- ja tolliameti ning tööinspektsiooniga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: