Justiitsminister jõustas kohtuteabe töötlemise piirangud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtusaal
Kohtusaal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsminister Raivo Aeg allkirjastas kohtute infosüsteemi põhimääruse muudatused, mille kohaselt jääb kohtuteave küll avalikult kättesaadavaks nii Riigi Teatajas kui karistusregistris, kuid seda pole võimalik avaandmetena töödelda.

Määruse järgi ei saa edaspidi isikuandmeid avaandmetena kasutada ehk isikuandmeid pole võimalik massiliselt kopeerida ja endale alla laadida, ütles justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep.

Justiitsministeerium võtab kasutusele meetmed, et eraandmebaasid saaksid isikuandmetega kohtuteavet tööalaseks analüüsiks kasutada ilma vajaduseta isikuandmeid massiliselt alla laadida. Koos majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga on võetud eesmärgiks ja otsitakse lahendust, kuidas teha kohtulahendid ilma isikuandmeteta avaandmetena kõigile kättesaadavaks.

"Muudatused tehakse selleks, et kaitsta isikute eraelu puutumatust. Justiitsministeeriumi poole pöörduvad tihti inimesed, kelle õigusi nende juba kohtulahenditest kättesaadavate andmete tõttu on eraeluliselt piiratud," lisas Peep.

Määrusega luuakse õiguslik selgus küsimuses, mis on seadustega varem otsustatud, lisas ministeerium. Kohtulahendites sisalduvate isikuandmete avaandmetena kasutamist piirab nii avaliku teabe seadus, karistusregistri seadus kui ka Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: