Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleriks valiti Markus Kärner

Markus Kärner.
Markus Kärner. Autor/allikas: Justiitsministeerium

Alates 12. oktoobrist asub justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleri ametisse senine karistusõiguse ja menetluse talituse juhataja Markus Kärner.

Justiitsminister Raivo Aeg ütles, et uue asekantsleri peamiseks väljakutseks saab olema digitaalsele menetlusele üleminek kogu süüteomenetluse ahelas.

"Markus Kärner on tõestanud ennast karistusõiguse vallas võimeka juristi ja tugeva juhina. Tema tugevuseks on pikk kogemus justiitsvaldkonnas ja hea orienteerumine karistusõiguses," sõnas Aeg.

Markus Kärner on töötanud justiitsministeeriumis 2014. aastast. Alates 2019. aastast on ta töötanud karistusõiguse ja menetluse talituse juhatajana. Aastatel 2013-2014 töötas ta riigiprokuratuuris.

Kärner omandab Tartu Ülikoolis doktorikraadi ja on seal karistusõiguse õppejõud. Lisaks on ta avaldanud mitmeid teadusartikleid karistusõiguse ja kriminaalmenetluse valdkonnas. 

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleri põhiülesanneteks on tõhusa ja inimkeskse kriminaalpoliitika arendamine, mis põhineb andmetel ja analüüsil. Asekantsleri ülesandeks on ka prokuratuuri ja kohtuekspertiisi instituudi tegevuse koordineerimine ja teenistusliku järelevalve teostamine.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: