Abielureferendumi eelnõu jõuab peagi riigikokku, hääletuse aeg pole selge

Foto: Priit Mürk/ERR

EKRE esimehe ja rahandusministri Martin Helme sõnul on koalitsioon jõudnud abielureferendumi osas kokkuleppele väga lähedale, samas pole veel selge, kas hääletus toimub kohalike valimistega samal päeval.

Koalitsioon võib abielu mõiste rahvahääletuse eelnõu anda riigikogule üle kas sellel või järgmisel nädalal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Abielu mõiste rahvahääletuse toimumise aja ja küsimuse täpsustamisega tegeleb demokraatia töögrupp. Helme sõnul on praegu veel otsustamata see, kas rahvahääletus toimub kohalike valimistega samal päeval.

"Meil on olemas eelnõu tekst ja seletuskirja põhi. Mille üle käib arutelu on see, et kas ta tuleb täpselt samal päeval kui on kohalikud valimised või on selle kuupäevaga mõtet natuke manööverdada," ütles Helme.

"Koalitsioonileppes on kirjas, et ta on samal päeval kohalike valimistega, koalitsioonipartneritel on ka teisi ettepanekuid. Eks me selle üle arutame ma usun et me oleme sellel lahendusele või kokkuleppele väga lähedal, et kui mitte sel, siis järgmisel nädalal anname eelnõu üle," sõnas Helme.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: