Läti sunnib inimesed koroona tõttu maskidesse

Läti piir
Läti piir Autor/allikas: ERR

Koroonaviiruse leviku hoogustumise tõttu kohustab riik Lätis inimesi kandma kaubanduses, kultuuri- ja usuasutustes, vaksalites ja muudes avalikes ruumides maske, näevad ette epidemioloogilise julgeoleku ja COVID-19 leviku piiramise reeglite muudatused.

Nõue laieneb ka postkontoritele, tanklatele ja muudele kaubanduskohtadele, lennujaamadele, sadamatele ja kultuuriüritustele, välja arvatud need, kus osalistel on kindlad istekohad.

Maskikandmisnõue jõustub 14. oktoobrist ja see ei laiene kuni 13-aastastele lastele. 

Läti piirab ka kogunemist eraüritustele ja restoranidesse

Läti tervishoiuministeerium tegi ka ettepaneku karmistada piiranguid inimeste kogunemisele, sealhulgas eraüritustel ja restoranides.

Ministeeriumi hinnangul on nakatumine suurenenud suhtlusvahemaa ja kätepesu taoliste meetmete eiramise pärast iseäranis selge korralduseta üritustel, kus selle eest keegi ei vastuta.

Seepärast tahetakse eraüritustele seada 30 inimese piirang, samasugune kui sporditreeningutel, lastelaagrites ja mujal. Vabaõhu eraüritustel on osalejate piir 300.

COVID-19 levib ka meelelahutusasutustes, kus pruugitakse alkoholi ja puudub kontroll inimeste koondumise üle. Et suurem jagu neist paigust on kirjas toitlustusasutustena, soovib ministeerium piirata nende lahtiolekuaega keskööni ja lubada ühte lauda vaid neli inimest, kui nad ei kuulu ühte leibkonda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: