Läti ei nõua laupäevast Eestist tulijatelt eneseisolatsiooni jäämist

{{1602864060000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Läti ei nõua alates laupäevast eneseisolatsiooni jäämist reisijatelt Eestist, Soomest, Kreekast, Küproselt ja Norrast, teatas riigi haiguste ennetuse ja kontrolli keskus.

Eestist Lätti minnes tuleb aga arvestada seal kehtivaid piiranguid ja endiselt kehtib nõue täita kuni 48 tundi enne piiriületust elektroonilises andmebaasis iga siseneja kohta ankeet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

ERR-i ajakirjanik Ragnar Kond ütles, et turismi hoogustumist Lätis samas ei usuta, sest piirangud vaadatakse üle iga nädal ning piiriületus on jätkuvalt kohmakas.

"Andmebaas, piirangud, Lätis tuleb ju pea igal pool kanda maske - ühistranspordis, bensiinijaamades, kauplustes. Keelatud on paljud kutluuri- ja spordiüritused. Nii et tekib küsimus, miks üldse siis Lätti minna," rääkis Kond.

"Lätlased omakorda küsivad, et kuidas siis Eestis see testimise pool on. Nad on harjunud, et kui Riia lennujaamas saab testida, siis nad küsivad, kas ka Valgas, Iklas saab proovi kohapeal anda. Kui nad kuulevad, et ei saa ja peavad seda tegema Lätis oma raha eest, sest ka lätlased võtavad varsti maha selle võimaluse, et igaüks saab mina saatekirjata proovi tegema, siis tekib küsimus, kas Pärnu spaasse mõneks päevaks minek on mõtekas, kui see nii kalliks läheb," lisas ta.

Kondi sõnul on probleem ka Läti koroonaviiruse olukord ise. "Läti raporteeris reedel 34-aastase inimese surmast, kes ei olnud eelnevalt haige. Nii et Läti näitel näeme, et see viirus puudutab ka nooremaid inimesi. Ja tervikuna on ka väga palju koldeid, mida püütakse kontrolli alla saada. /.../ Üldine soovitus on Lätil lätlastele eelneval koolivaheajal see, et püsida oma riigis," ütles Kond.

Läti on alates läinud nädalast muutnud põhimõtet, mille alusel eneseisolatsiooni nõutakse, tehes selle sõltuvaks Läti kahenädalasest nakatumiste määrast, mis on praegu 61,9 haigusjuhtu 100 000 elaniku kohta.

Eneseisolatsiooni nõutakse endiselt reisijatelt teistest riikidest, kus nakatumisnäitaja on Läti omast kõrgemal. Nende seas on Vatikan, Andorra, Tšehhi, Holland, Belgia, Prantsusmaa, Ühendkuningriik, Hispaania, Island, Luksemburg, Slovakkia, Sloveenia, Malta, Šveits, Iirimaa ja Rumeenia, kus näitaja on üle 200 juhtumi 100 000 elaniku kohta.

Lätis sai viimase ööpäeva jooksul positiivse koroonaviiruse diagnoosi ligi 150 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: