Ööpäevaga lisandus 33 koroonapositiivset

{{1602747480000 | amCalendar}}
Koroonatestimine piiril.
Koroonatestimine piiril. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäevaga lisandus 33 positiivset koroonaproovi, viimase kahe nädala haigestumus 100 000 elaniku kohta langes 39,88-ni.

Viimase ööpäeva jooksul tehti 2018 koroonaproovi, neist 33 osutus positiivseks.

Enim positiivseid lisandus Ida-Virumaale (14). Jõgevamaal tuvastati seitse, Harjumaal 4, Tartu-, Pärnu-, Lääne-Viru-, Hiiu- ja Valgamaal igas üks positiivne. Teadmata päritolu on kolm positiivset proovi, mis reeglina tähendab välismaalasi.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neljal juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, ühel juhul töökohas ning viiel juhu koolis. Ühel juhul toodi nakkus sisse Venemaalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaa juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 33 ja n-ö meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 926 inimest, kellest on haigestunud 182.

Harjumaa uute juhtumite asjaolud on selgitamisel. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kolme kollet. Esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1 449 inimest, kellest 241 on haigestunud.

Jõgevamaale lisandunud kuue juhtumi puhul on tegemist nakatumisega töökohal, ühel juhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega.

Valgamaale lisandunud juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Tartumaa juhtum on sisse toodud Leedust.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle kaheksa inimesega.

Kokku on Lõuna regionaalosakonnas jälgimisel on 454 inimest, kellest 41 on haigestunud.

Rahvastikuregistri järgi Hiiumaale liigitatud nakatunu elab tegelikult Tartumaal ja juhtum on üle antud lõuna regionaalosakonnale.

Pärnumaa juhtum on sisse toodud Saksamaalt.

Jälgimisel on üks perekondlik kolle Saaremaal, kus on kuus nakatunut.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 63 inimest, kellest 21 on haigestunud.

Koroona tõttu on haiglas 35 inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Kolmapäeval kirjutati haiglast välja neli inimest.

Kokku on Eestis surnud koroonaviirusesse 68 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: