Ööpäevaga lisandus 36 koroonaviirusega nakatunut

{{1602920100000 | amCalendar}}
Koroonatestimine Haapsalus.
Koroonatestimine Haapsalus. Autor/allikas: ERR

Terviseameti andmetel tehti viimase 24 tunni jooksul 1761 koroonatesti, millest 36 osutus positiivseks. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 35,74 (päev varem 38,45).

Kõige enam ehk 17 positiivset testitulemust lisandus Harjumaale. Ida-Virumaale ja Tartumaale lisandus viis ning Pärnumaale ja Saaremaale üks viiruspositiivne. Seitsme inimese puhul puudus rahvastikuregistris elukoht.

Haiglaravil on 30 patsienti, kellest kaks on juhitaval hingamisel. Reedel vajas haiglaravi 35 inimest, kellest üks oli juhitaval hingamisel.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 938 inimest, kellest on haigestunud 160

Ida-Virumaa uutest juhtumitest ühel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, ühel juhul töökohas, ühel juhul kooli ning kahel juhul läbi tuttavate.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve koolikoldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest.

Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 19 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 35 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Tallinna lisandus 14 uut nakatunut

Harjumaa uute juhtumite puhul on viiel juhul tegemist nakatumistega läbi töökontakti. Neljal juhul on haigus sisse toodud välismaalt (Inglismaalt, Prantsusmaalt, Afganistanist ja Indiast). Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest.

Laupäevase seisuga lisandus uus kooli kolle kuue inimesega ning veel üks töökoha kolle kuue nakatunuga.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1272 inimest, kellest 234 on haigestunud.

Lõuna ja lääne regioonis on kokku 73 nakatunut

Tartumaale lisandunud kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega, kahe juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 563 inimest, kellest 56 on haigestunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 18 inimesega.

Pärnumaale ja Saaremaale lisandunud juhtumite asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 62 inimest, kellest 17 on haigestunud.

Hoia kaudu on end haigeks märkinud üle saja inimese

Tänaseks on haiglates lõpetatud 513 COVID-19 haigusjuhtumit 499 inimesega. 

17. oktoobri seisuga on tervenenud 3198 inimest. Neist 2402 inimese ehk 75,1 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 796 inimese ehk 24,9 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist. 

Eestis on kokku tehtud üle 241 000 esmase testi, nendest 4052 ehk 1,67 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Hoia mobiilirakenduse kaudu on end haigeks märkinud 102 inimest.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: