Pärnu lennujaama reisiterminali ehitushankest ei saanud asja

Foto: ERR

Tallinna lennujaama juhatus lükkas tagasi kõik pakkumused, mis esitati Pärnu lennuvälja reisiterminali ehitamiseks, sest ehitajad soovisid oodatust kõrgemat hinda. Kuidas asjaga edasi minna, seda alles arutatakse.

Pärnu lennuväljal käivad praegu lennuliiklusala ehitustööd ja nendega ollakse graafikus. Äsja lõppes ka terminali ehitushange, aga sellega hästi ei läinud.

"Ja eelmisel nädalal oli Tallinna lennujaama juhatus olukorras, kus me pidime kõik viis laekunud pakkumust kahjuks tagasi lükkama," ütles Tallinna lennujaama juhatuse liige Einari Bambus.

"Oli oodatust kõrgema pakkumusega tegemist. Antud hetkel oleme siis olukorras, kus me peame hakkama tõsiselt vaagima erinevaid alternatiive, kuidas edasi liikuda." Bambus ei välistanud, et projekt tehakse ümber. "Otsime nii-öelda soodsamaid lahendusi ja võib-olla ka mõistlikumaid lahendusi."

Bambus ütles, et igasugune muudatus projektis tähendab mõistagi uut hanget. Nii nihkuvad ka kõik varasemad tähtajad. Alguses pidi kogu lennnujaam valmis olema järgmise aasta kevadeks, praegu aga jõutakse lennuliikluslalatöödega valmis järgmise aasta juulis-augustis. Kui kõik hästi läheb, siis aasta lõpus valmib ka terminal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: