Saksamaa ja Prantsusmaa teatasid uutest karmidest piirangutest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1603905480000 | amCalendar}}
Saksamaa sulgeb kuuks ajaks muu hulgas restoranid.
Saksamaa sulgeb kuuks ajaks muu hulgas restoranid. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Leonhard Foeger

Saksamaa ja Prantsusmaa andsid kolmapäeval teada koroonaviirusega seotud uutest piirangutest.

Saksa liidumaade juhid leppisid kolmapäeval videokonverentsil kantsler Angela Merkeliga kokku, et riigis suletakse neljaks nädalaks restoranid, baarid, kinod, teatrid ning teised kultuuri- ja meelelahutusasutused, et takistada koroonaviiruse järsku levikut.

Meetmed jõustuvad esmaspäeval ning kestavad novembri lõpuni. Lubatud ei ole rohkem kui kahe leibkonna, kokku kümne inimese kogunemised.

"Me peame tegutsema, ja praegu, et vältida akuutset riikliku tervishoiu eriolukorda," ütles Merkel.

Kauplused ja haridusasutused jäävad avatuks erinevalt pandeemia esimesest lainest märtsis ja aprillis. Restoranid võivad toitu kaasa müüa.

Merkel kutsus inimesi vältima mittevajalikku reisimist. Ööbimiskohad jäävad avatuks vaid turismiga mitte seotud eesmärkidel reisijatele.

Kinni pannakse ka ujulad, spordisaalid ja teised spordirajatised. 

Piirangute majandusmõju leevendamiseks annab riik meetmete tõttu enim kannatavatele sektoritele kuni kümme miljardit eurot abi.

Merkel tunnistas, et meetmed on ranged ja järsud, kuid praegune nakatumistase võib tervishoiusüsteemi üle koormata.

Otsus langetati vaid loetud tunnid pärast seda, kui Saksa tervishoiuvõimud teatasid 14 964 uuest tuvastatud koroonanakkusest viimase ööpäeva jooksul. Sellega tõusis nakatumiste koguarv 449 275-ni.

Uute nakkusjuhtude arv on nädalaga kahekordistunud ja intensiivravipatsientide arv on kahekordistunud kümne päevaga, märkis Merkel.

"Kurv tuleb taas madalaks saada, et kontaktsete jälitamist saaks hakata jälle läbi viima," ütles kantsler ja lisas, et kolmel juhul neljast ei suudeta tuvastada, kust nakkus saadi.

83 miljoni elanikuga Saksamaal on COVID-19 nõudnud 10 098 inimese elu.

Prantsusmaal taaskehtestatakse pea kõik koroonapiirangud

Prantsusmaal taaskehtestatakse alates reedest pea kõik varasemad koroonapiirangud. Prantsusmaal kestab uus lukustus vähemalt kogu novembrikuu.

President Emmanuel Macroni sõnul hakkavad uued meetmed kehtima reedel ning nende järgi võivad inimesed oma kodust lahkuda vaid hädavajalikul juhul tööle või arsti juurde, vahendas BBC.

Mittehädavajalikud ettevõtted, näiteks restoranid ja baarid pannakse ajutiselt kinni, kuid koolid ning tehased jäävad lahti.

Prantsusmaal on ööpäevane koroonasurmade arv kõrgeim pärast aprilli. Teisipäeval leidis riigis kinnitust 33 000 uut koroonaviirusesse nakatumist.

Macron sõnas telepöördumises, et riiki ohustab teise koroonalaine tõttu ülekoormus ning teine laine on kahtlemata rängem kui esimene.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: