Belgias kehtestatakse ranged liikumispiirangud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1604085000000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA

Belgia, mis on Andorra järel kõrgeima nakatumisnäitajaga riik Euroopas, kehtestab pühapäevast riigis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ulatuslikud piirangud, teatas Belgia peaminister Alexander de Croo reedel.

"Meie riik on sanitaarses hädaolukorras. Meil on praegu jäänud ainult üks võimalus ja see tähendab, et igaüks peab tervishoiusüsteemi toetama nii palju kui võimalik. Füüsilised kontaktid tuleb viia miinimumini," ütles de Croo pressikonverentsil.

De Croo sõnul kehtestatakse liikumispiirangud, mille eesmärgiks on tervishoiusüsteemi kokkukukkumise vältimine.

Piirangute järgi ei tohi inimesed enam üksteisel külas käia, lubatud on üks "kallistuskontakt". Väljas tohib koguneda maksimaalselt neli inimest, kes peavad hoidma distantsi ja kasutama maske, vahendas The Brussels Times.

Mitteelutähtsad kauplused suletakse, kuid ettetellimisel saab kaupade järel käia. Kinni lähevad ka näiteks juuksuri- ja ilusalongid. Koolides pikendatakse sügisvaheaega, koolid jäävad suletuks kuni 15. novembrini.

Kaugtöö muudetakse kohustuslikuks, välja arvatud juhtudel, kui see pole võimalik.

Kui juba varem olid suletud baarid ja restoranid, siis nüüd ei tohi olla söögi- ja joogikohad ka hotellides. Hotellid jäävad avatuks, kuid toitlustamine tohib toimuda ainult numbritubades.

Matused on lubatud, kuid lahkunut on lubatud ära saatma tulla maksimaalselt 15 inimesel. Peied pole lubatud.

De Croo sõnul on valitsus teadlik piirangute mõjust majandusele ja inimeste elujärjele ning riik püüab hättasattunuid toetada nii palju kui võimalik. "Need meetmed peatavad järgmisteks nädalateks ühiskondliku elu. See on raske, see on ühiskonna sulgemine. Kuid ettevõtted saavad tegevust jätkata ning me avame koolid jälle pärast 15. novembrit ning inimesed ei pea jääma isolatsiooni," ütles tervishoiuminister Frank Vandenbroucke.

Piirangud jõustuvad pühapäeval ning jäävad kehtima 13. detsembrini. Piirangud vaadatakse üle 1. detsembril.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: The Brussel Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: