Otse: milliseid suuri kultuuriobjekte võiks riik toetada?

{{1604292660000 | amCalendar}}

Riigikogu kultuurikomisjon jätkab teisipäeval avalikku istungit, et tutvuda kultuuriehitistega, mida ettepanekute kohaselt võiks järgnevatel aastatel kultuurkapitali vahendite toel ehitada või renoveerida. Kell 9.30 algavat avalikku istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Istungil on kaks vaheaega: kell 11.10-11.30 ja 12.55-13.45.

Esmaspäeval alanud ja kahel päeval vältava istungi jooksul kohtub komisjon kokku 28 ettepaneku esindajatega, et saada esitatud ideedest täpsem ülevaade ning taotlustest tervikpilt.

Eesti Kultuurkapitali seaduse kohaselt toetab kultuurkapitali nõukogu vastavalt riigikogu otsusega kinnitatud pingereale riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist. Üheaegselt toetatakse kuni kahte objekti.

Kultuuriehitiste rajamiseks ja renoveerimiseks eraldatakse iga-aastaselt 60,6 protsenti Kultuurkapitalile sihtotstarbeliselt laekuvast hasartmängumaksust. 2019. aastal oli laekunud summa suuruseks 8,3 miljonit eurot.

Viimati otsustas riigikogu 1996. aastal rahastada riiklikult tähtsate kultuuriehitistena KUMU, Eesti Rahva Muuseumi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ehitamist.

Komisjonile riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimetamiseks esitatud ettepanekutega saab tutvuda riigikogu kodulehel.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: