RB Rail AS-i nõukogu liikmeks sai Sandor Liive

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rail Baltic kunstniku nägemuses. Autor/allikas: RB Rail

Rail Balticu ühisettevõtte RB Rail AS aktsionärid nimetasid ettevõtte nõukogusse endise Eesti Energia juhi ja ettevõtja Sandor Liive. Liive vahetas välja seal seni Eestit esindanud Anti Moppeli.

RB Rail AS-i nõukogu koosneb kuuest liikmest, kes valitakse kolmeks aastaks. Iga aktsionär nimetab kaks nõukogu liiget. Nõukogu ülesanne on valida ettevõtte juhtkond, luua ettevõtte juhtimiskeskkond ning anda strateegilisi suuniseid.

"Sandor Liive toob Rail Balticu ühisettevõttesse laialdase kogemuse nii riigi- kui ka eraettevõtete juhtimisel, mis aitab kahtlemata kaasa Baltimaade ja Euroopa jaoks üliolulise raudteeühenduse lõpuleviimisele," ütles RB Rail AS-i Eesti aktsionäride esindaja ja OÜ Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Tõnu Grünberg. 

RB Rail AS-i nõukogusse kuuluvad Eesti esindajatena majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas ja sõltumatu liige Sandor Liive. 

RB Rail AS nõukogu esimees on Anri Leimanis.

RB Rail AS on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis koordineerib Rail Balticu projekti elluviimist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: