Eestis lisandus rekordilised 374 koroonapositiivset

{{1605167820000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis rekordilised 374 koroonapositiivset. Esmaseid koroonateste tehti kolmapäeval 3207.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 166,4 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 4,5 protsenti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 240 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 60 uut nakatunut. Tartumaale lisandus 17, Pärnumaale 12 ja Lääne-Virumaale 11. Raplamaale laekus kuus ja Hiiumaale lisandus viis uut positiivset testi tulemust. Valgamaale lisandus neli ning Viljandi- ja Jõgevamaale kolm uut positiivset testitulemust. Järvamaale laekus kaks uut positiivset testitulemust. Võru-, Põlva- ja Läänemaal tuvastati üks uus nakatunu. Kaheksa positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Harjumaa 240 uuest juhtumist 189 on Tallinnas. 40 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul toimus nakatumine kontakti tõttu haigega. Ühel juhul toodi haigus sisse Venemaalt. 13 juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 11 000 inimese, kellest 1212 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Kooli koldeid on neli kokku 30 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku viie inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 116 inimesega, ürituste koldeid on kolm 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on kuus kokku 67 inimesega. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 20 inimesega ja Tallinna vangla kolle 15 inimesega.

Lääne-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest üks anti põhja regionaalosakonnale üle, viiel juhul toimus nakatumine töökohas, kolmel juhul kaitseväes, ühel juhul pereringis ning ühel juhul toimus nakatumine tuttavate kaudu.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest on 18 juhtumit seotud Viru vangla koldega ning 11 juhul toimus nakatumine kaitseväes. Seitsmel juhul toimus nakatumine tuttavate kaudu, kolmel juhul töökohas. Pereringis nakatuti kolmel juhul, neljal juhul nakatuti tuttavate kaudu ja kolmel korral koolis. Üks nakatumine toimus lasteaias. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 12 aktiivset kollet. Ööpäevaga lisandus kaks kollet: Jõhvi kaitseväe koldega on seotud 25 nakatunut ja Tapa kaitseväe koldega 12 inimest. Sillamäel on ühe kooli koldes 38 ja teise kooli koldes üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldes 21 ja Narva lasteaia koldes kaheksa nakatumist. Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud kümme nakatumist. Viru vangla koldes on 230 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on seitse inimest. Sillamäe töökoha koldes on kaheksa inimest. Narva spordikoldes on 48 nakatunut. Narva töökoha koldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3100 inimese, kellest haigestunud on 515.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega tööl, kahel juhul kandus nakkus edasi hobitegevuse tõttu ning üks nakatunu haigestus perekondliku läbikäimise tõttu. Ülejäänud nakatumised Tartumaal on täpsustamisel. Valgamaale lisandunud üks uus juhtum nakatus perekontakti tõttu, ülejäänud on selgitamisel. Jõgeva-, Viljandi-, Võru- ja Põlvamaale lisandunud nakatumised on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 1200 inimese, kellest 200 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 34 inimesega hooldekodu kolle.

Hiiumaale lisandunud nakatunud said viiruse töökontaktide kaudu. Kaks Pärnumaa nakatunut sai viiruse õppeasutuses, kolmel juhul nakatuti kaitseväes, üks elab Tallinnas ning ühe juhtumi puhul ei ole nakkusallikas teada. Läänemaal nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast. Ülejäänud nakatumiste asjaolud Hiiumaal ja Pärnumaal on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 700 inimest, kellest 115 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks kooli kolle, kus on seitse haigestunut.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 76 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

12. novembri seisuga on tervenenud 4453 inimest.

Eestis on kevadest saadik tehtud üle 386 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi, neist üle 289 000 on olnud esmased. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 6881 (1,8 protsenti testide koguarvust).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: