Trumpi meeskond saavutas Pennsylvania osariigis kohtuvõidu

Donald Trump
Donald Trump

USA presidendi Donald Trumpi kampaania meeskond sai kohtuvõidu Pennsylvanias, kus osa postihääli tunnistati kehtetuks, kuna oli valijaid, kes ei suutnud oma identiteeti 9. novembriks kinnitada, teatas Pittsburgh Post-Gazette

Siiamaani pole neid hääli arvesse võetud ja nende lõplik diskvalifitseerimine ei muuda Pennsylvania praeguseid hääletustulemusi. Praegustel andmetel on Joe Bidenil endiselt 54 000 häält rohkem.

Osariigi kohtunik Mary Hannah Leavitt otsustas, et Pennsylvania riigisekretäril Kathy Boockvaril polnud ühtegi seaduslikku õigust, mis oleks lubanud valijatel kinnitada oma identiteeti 12. novembrini. 

Seadus lubab valijatel oma isikut tõestada kuus päeva peale valimisi.

Pennsylvania ülemkohus pikendas hääletamise tähtaega 6. novembrini ja sellepärast leidis Boockvar, et viimane tähtaeg, mil valijad peavad oma isikut tõestama, on 12. november.

Trumpi kampaaniameeskond sellega ei nõustunud, väites, et üldvalimised lõppevad 3. novembril ja Boockvaril puudus igasugune seaduslik õigus tähtaja pikendamiseks.

Kohtunik Leavitt nõustus Trumpi kampaania argumendiga, lisades juurde, et Pennsylvania ülemkohus ei pikendanud isikute tuvastamise tähtaega.

Pole veel täpselt teada, kui palju postihääli lõpuks langevad sellesse kategooriasse. Pennsylvania valitsus keeldus kommenteerimast, kuidas uus kohtuotsus lõplike valimistulemusi mõjutab.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: