Sotsid hakkavad haiguspäevade hüvitamise nimel eelarvehääletust venitama

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon riigikogus.
Sotsiaaldemokraatide fraktsioon riigikogus. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatlik Erakond teatas, et plaanib kolmapäevasel riigieelarve teisel lugemisel võtta vaheaegu nii kaua, kuni valitsus tuleb välja selge ettepanekuga esimeste haiguspäevade hüvitamiseks.

Erakonna esimehe Indrek Saare sõnul uusi töökohakoldeid aina lisandub, aga valitsusel pole plaani haigusrahade maksmiseks sellisel viisil, et inimesed saaksid jääda haigussümptomitega koju.

"Sellise tegevusetuse hind võib Eestile olla väga ränk nii  inimeste tervise kui majanduse seisukohast. Oleme sunnitud muudatusettepanekute hääletamise eel vaheaegu võtma, et valitsus ütleks lõpuks välja, millal ja millisel kujul haiguspäevi hüvitatakse," ütles Saar.

Sotsiaaldemokraadid on teinud 2021. aasta eelarvele kokku 19 muudatusettepanekut, millest üks näeb ette, et haiguspäevade hüvitamiseks eraldatakse täiendavalt 40 miljonit eurot.

SDE fraktsioon algatas septembris eelnõu, mille järgi kuuluks esimesed kolm haiguspäeva hüvitamisele riigi ja tööandjate koostöös – 40 protsenti haigestunud inimese töötasust hüvitaks haigekassa ja teise 40 protsenti tööandja. Üheksandast haiguspäevast kannaks. kulud haigekassa.

Enne riigieelarve arutelu algust hääletas koalitsioon selle eelnõu menetlusest välja.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: