Ööpäevaga lisandus 204 koroonapositiivset, haiglaravil 147 inimest

{{1606202340000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga tehti Eestis 4090 koroonatesti, millest positiivsed olid 204. Haiglaravil on koroonaviirusega 147 patsienti, neist kaheksa juhitaval hingamisel. Suri kaks inimest - 85-aastane naine ja 79-aastane naine.

Positiivsete testide osakaal esmastest testidest oli seega ligi viis protsenti. 204 uut nakatumist on madalaim näitaja viimase kaheksa päeva jooksul.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusesse nakatunud inimest: 85-aastane naine ja 79-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 94 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Uusi nakatumisi tuli enim juurde Harjumaal, kus koroonaviirus diagnoositi 126 inimesel. Sellest omakorda Tallinnas tuvastati 97 nakatumist.

Ida-Virumaale lisandus 31, Tartumaale 15, Pärnumaale viis, Viljandimaale viis, Läänemaale neli, Raplamaale kaks, Jõgevamaale kaks, Valgamaale kaks, Põlvamaale kaks, Saaremaale üks, Võrumaale üks, Hiiumaale üks ja Järvamaale üks nakatunu.

Teadmata ehk rahvastikuregistris andmeid omamata oli kuus nakatunut.

Ainsa maakonnana ei lisandunud Lääne-Virumaale ööpäevaga mitte ühtegi nakatunut.

Haiglaravil on 147 patsienti. Ööpäev varem oli haiglaravil 154 patsienti. Juhitaval hingamisel on kaheksa inimest, mis on sama suur arv kui ööpäev varem.

23. novembri seisuga on keskmine koroonapatsientide haiglaravil viibimise päevade arv kaheksa. Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on 284,13 (ööpäev varem 278,64).

Ööpäeva jooksul Harju-, Järva- ja Raplamaale laekunud juhtumite asjaolud on kõik veel selgitamisel.

21.-23. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 103 juhul oli nakatumise põhjuseks kontakt nakatunud pereliikmega, 57 juhul sai inimene viiruse tuttavalt. 21 juhul nakatus inimene töökohal. Välismaalt toodi viirus sisse kaheksal juhul: Vene Föderatsioonist, Saksamaalt, Rumeeniast, Rootsist ja kahel juhul Soomest ning kahel juhul Poolast. 94 juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 206 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 500 inimese, kellest 2021 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku kaheksa, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku üheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida-Virus 18 kollet

Ida-Virumaa uutest nakkusjuhtudest kaheksal juhul sai inimene viiruse tervishoiuasutuses ning seitsmel juhul pereliikmelt. Kuuel juhul nakatus inimene töökohas, kahel juhul tuttavate kaudu ja ühel juhul hoolekandeasutuses. Ühel juhul nakatuti Venemaalt tulnud tuttavaga suheldes. Üks juhtum toodi Poolast sisse.

Ülejäänud ida regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 18 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 65 inimesega kolle, Narva tervishoiuasutuse koldes on 10 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 75 inimest. Narva ühes asutuse koldes on viis inimest ja teises asutuse koldes on seitse inimest. Sillamäe huvitegevuse koldes on viis inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5600 inimest, kellest nakatunud on 875.

Tartumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahel juhul nakatus inimene töökohal ning üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest. Ülejäänud Tartumaale lisandunud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Jõgevamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse töökohalt, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata. Valgamaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on täpsustamisel. Viljandimaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahe nakatunu nakkusallikas on täpsustamisel. Lisaks kaks Tartu-, üks Võru- ja üks Põlvamaale lisandunud nakatunu on seotud hooldekodu koldega.

23. novembril Tartumaale lisandunud kuus nakatunut said viiruse õppeasutusest, kuus nakatunut nakatusid perekonnasiseselt ning viis haiget on teadmata nakkusallikaga. Neli nakatunut said viiruse tuttavalt ja kaks töökohalt. Jõgevamaale lisandunud üks nakatunu sai nakkuse õppeasutusest ja Põlvamaale lisandunud üks nakatunu sai nakkuse töökohalt.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4200 inimese, kellest 432 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, kolletest suurim on 42 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 12 inimest, hobikoldes on 19 inimest, esimeses õppeasutuse koldes üheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on samuti üheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 nakatunut.

Läänemaal ettevõtte kolle

Pärnumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt, üks nakatus töökohal ja üks nakatus tutvusringkonnas. Kahel Pärnumaale lisandunud nakatunul on nakkusallikad teadmata. Saaremaale lisandunud nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast. Läänemaale lisandunud nakatunu nakatus töökohas. Üks Hiiumaa ja kolm Läänemaa juhtumit on välja selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1200 inimest, kellest 168 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks 11 nakatunuga Pärnumaa kooli kolle, teine koolikolle on viie nakatunuga ning hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: