Läti tahab koroonameetmete eiramise eest kriminaalkaristusi määrata

{{1606811220000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Läti võib kehtestada COVID-19 meetmete eiramise eest kriminaalvastutuse, nende täitmise kontrollimisse kaasatakse kaitseministeeriumi ressursid, ütles teisipäeval Läti raadios seimi kaitse-, sise- ja korruptsioonikomisjoni esimees Juris Rancāns.

Rancans ütles, et seimi allkomisjon võib mõne nädala pärast asuda muutma kriminaalseadustikku, et näha ette vastutus üleskutse eest piirangumeetmeid eirata.

Arutellu kavatsetakse kaasata asjatundjad, politsei, prokuratuuri ja kohtud.

"Pean võimalikuks, et võidakse töötada välja erinorm, mitte parandada huligaansuse sätet. Mina läheksin isegi kaugemale ja töötaks välja uue normi selliselt, et see näeks välja samasuguse vastutuse kui genotsiidiüleskutse eest. Nimelt näeks uus norm vastutuse ette pelgalt üleskutse eest, arvestamata, oli sel tagajärgi või mitte," ütles komisjoniesimees.

Samas vajab Rancansi sõnul see mõte laia arutelu ja hinnangut, kas olukord on tõesti nii hull, et vajab erinormi. 

Rancansi hinnangul on olukord piirangutest kinnipidamisega halb ja on tulnud aeg paluda abi kaitseministeeriumilt. "Võimalik, et on aeg patrullid tänavale saata. Politseil napib patrullimiseks inimesi isegi suurlinnades," kurtis ta. 

Läti valitsus arutab teisipäeval koos kriisikomisjoniga eriolukorra pikendamist. Pärast kaheksat tundi ei olnud valitsus ametlikku teavet erarkorralise olukorra ja piirangute karmistamise kohta veel edastanud.

ERR-i korrespondent Ragnar Kond rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et kõige rohkem on vaieldud koolide pärast. 7.-12. klasside õpilsed on juba mõnda aega distandsõppel ning nüüd on otsustatud, et ka 5. ja 6. klassid suunatakse distantsõppele.

Küsimus on aga, mida teha algklassidega - peaminister soovib ka nemad koju saata, et anda neile pikk jõulupuhkus, mis algaks juba esmaspäevast, haridusminister aga on sellele vastu.

Mitteametliku info järgi on valitsus otsustanud, et Lätis tuleb hakata maske kandma varsti kõigis siseruumides, sealhulgas töökohtadel. Samamoodi jäävad nädalavahetustel avatuks ainult esmatarbekaupade poed ja apteegid.

Lisaks piirangutele on valitsus teisipäeval arutanud ka majandustoetusi ning võimaliku tulevase vaktsiini jagamiskorda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: