Stockmann müüb kaubamajade hooned Tallinnas, Riias, Helsingis

{{1607929440000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Soome kaubandusgrupp Stockmann müüb oma kaubamajad Tallinnas, Helsingis ja Riias. Hoonete müük on osa saneerimiskavast, millega majandusraskustes Stockmann püüab nina vee peal hoida.

Stockmann taotles saneerimist selle aasta aprillis ning nüüd on Stockmanni saneerimisnõustaja Jyrki Tähtinen esitanud saneerimiskava projekti Helsingi linnakohtule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kava kõige silmatorkavam punkt - hoonete müümine - ei peaks klientide seisukohalt mitte midagi muutma.

Stockmann kavatseb hoonetes kaubamaju edasi pidada, muutudes lihtsalt omanikust üürnikuks.

"Stockmann teenindab oma kliente parimal võimalikul moel. See on meie strateegia tuum. Näiteks Tamperes ja Turus tegutseme üürnikena juba praegu ning klientide jaoks pole sellel mingit vahet," rääkis Stockmann Grupi tegevjuht Jari Latvanen.

Latvanen keeldus koroonaviiruse tõttu veebiülekandena korraldatud pressikonverentsil ärisaladusele viidates kommenteerimast, kui palju grupp loodab hoonete müügist raha saada või kas Stockmannil on juba teada ostuhuvilisi.

Küll aga lubas tegevjuht, et Stockmanni töötajad praegu oma töökohtade pärast muretsema ei pea.

"Tööjõu vajaduse hindamine on pidev osa ettevõtlusest, kuid see saneerimiskava ei näe ette märkimisväärseid koondamisi," ütles Latvanen.

Oma Espoos, Tamperes, Turus ja Vantaal üüripinnal paiknevatele kaubamajadele kavatseb Stockmann saada senisest soodsamad üüritingimused.

Stockmannil oli kevadel suuri probleeme likviidsusega, mida koroonakriis on veelgi süvendanud.

Saneerimiskavast on näha, et kaubamajade ketil on ligi 650 miljoni euro eest võlgu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: