VKG lasi heakorra parandamiseks lammutada Stockmanni kinnistul asunud hoone

Tallinnas Stockmanni kaubamaja kinnistut omav VKG Invest lasi lammutada majaga külgnenud amortiseerunud kontorihoone, kuid ei oska veel öelda, mida vabanenud krundiga edasi teeb.

"Praeguseks on lammutustööd jõudnud lõpusirgele. Teeme seda, et saada lahti vanast amortiseerunud ja aastaid tühjana seisnud hoonest ning korrastada kesklinna maastikupilti," ütles Viru Keemia Grupi suhtekorraldusjuht Irina Bojenko esmaspäeval ERR-ile.

Stockmann müüs Tallinnas ja Riias asuvate kaubamajade kinnisvara eelmise aasta detsembris Viru Keemia Grupi (VKG) sõltumatule investeerimisüksusele VKG Invest, mis ei ole seotud grupi põhitegevusega ja keskendub peamiselt kinnisvarale.

"Hetkel puuduvad meil uusarendusplaanid antud krundi suhtes," ütles Bojenko.

Stockmann ehitas Tallinna kaubamaja 1996. aastal ja laiendas selle 2000. aastal viiekorruseliseks. Kokku on Stockmanni Tallinna kaubamajas 22 980 ruutmeetrit liisitavat netopinda.

Punasest tellisest fassaadiga kaubamaja ees asus valget värvi büroohoone, kus on muuhulgas asunud ka ühe suurpanga teenindussaal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: