Kasiinost maksuametisse: selgus maksu- ja tolliameti uus peadirektor

{{1608276780000 | amCalendar}}
Foto: Rahandusministeerium

Maksu- ja tolliameti peadirektorina alustab avaliku konkursi tulemusena 4. jaanuaril tööd Madis Jääger, kes on varem juhtinud börsifirmat Olympic Entertainment Group ja töötanud audiitorina.

Rahandusminister Martin Helme sõnul tegid Jäägerist sobivaima inimese maksuameti juhi kohale tema taust audiitori ja finantsjuhina ning suure rahvusvahelise kontserni aastatepikkune juhtimine.

"Lähiaastatel tuleb jätkata lihtsate ja mugavate avalike teenuste arendamist, et maksumaksjale oleks maksude tasumine võimalikult mugavaks ja lihtsaks tehtud. Samal ajal peab toimima ka tõhus järelevalve," ütles Helme.

Jääger ütles, et on uuele ametikohale asumisel enda jaoks sõnastanud kolm suurt eesmärki: "Oluline on tõsta Eesti inimeste arusaamist maksude tasumise vajalikkusest ja seeläbi suurendada igaühe valmisolekut makse maksta, hoida maksu- ja tollitöötajate sihid selged ja motivatsioon kõrgel ning tagada, et ameti pakutavate avalike teenuste kasutamine oleks digiajastu standardite kohaselt kõrgel tasemel."

"Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus ütles Jääger, et maksuamet peaks rohkem pöörama tähelepanu maksumaksjatega suhtlemisele.

"Kui maksumaksjate poolt on soov tasuda makse, siis peab ka maksu- ja tolliamet keskenduma vähem võib-olla järelevalvele, saab suunata oma tähelepanu just kliendi või maksumaksjatega suhtlemisele, nõustada neid, aidata neid. Ma arvan, et see on valdkond, mis kindlasti on tähtis," rääkis ta.

"Ma arvan, et kommunikatsiooni ja juhendeid ja julgustamist saab täna teha ka rohkem. Kui võtame kas või kevadise näite, kui koroonapandeemia algas, siis see ongi just hea näide selle poolest, et eks nendele ettevõtjatele ja töötajatele, kes olid ka tollel hetkel ausalt, õigesti makse maksnud, tuli riik ikkagi appi ja toetas neid. See on võib-olla hea näide sellest, miks on oluline üldse nendest teemadest rääkida ja miks on hea makse maksta," ütles Jääger.

Jääger juhtis aastatel 2010-2018 börsiettevõtet Olympic Entertainment Group. Aastatel 2001-2010 töötas Jääger audiitorbüroos PricewaterhouseCoopers, ta on ka vandeaudiitor ja Audiitorkogu liige. Jääger on omandanud Estonian Business Schoolis rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusekraadi cum laude ja majandusteaduste magistrikraadi Tartu Ülikoolis.

Avaliku konkursi maksu- ja tolliameti peadirektori leidmiseks kuulutas riigisekretär välja septembris. Kokku laekus konkursile 14 avaldust.

Peadirektori nimetab viieks aastaks ametisse rahandusminister.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: