Galerii: NyxAir alustas lende Tallinna-Kuressaare liinil

Esmaspäevast ehk 21. detsembrist hakkas Tallinna-Kuressaare liinil lendama NyxAiri 48-kohaline lennuk. Esimesed lendajad võeti varahommikul peale Kuressaarest.

NyxAiri turbopropellerlennuk ATR 42-500 ehitati 2005. aastal ning see hakkab tööpäeviti edasi-tagasi lendama kaks korda päevas ja nädalavahetusel korra päevas.

Lennureis pealinnast Kuressaarde ja vastupidi kestab 40 minutit.

Uut vedajat otsiti üle kahe aasta

Maanteeamet hakkas juba 2018. aastal otsima liini senise vedaja Transaviabaltika asemele uut firmat, kellel oleks suurem lennuk. Esimene hange kukkus aga 2018. aasta sügisel läbi.

2019. aasta kevadel võitis Transaviabaltika uue hanke ning pidi plaani järgi järgmised viis aastat sel liinil suurema lennukiga lendama.

Nordica tütarfirma Regional Jet aga vaidlustas hanke tulemuse ning riigihangete vaidluskomisjon kuulutaski selle kehtestuks.

Uus hange kuulutati välja möödunud sügisel ning sinna lisati tingimus, et liini teenindav lennuk peab olema ehitatud pärast 2000. aastat. Seda tingimust üritas aga tulutult Transaviabaltika vaidlustada.

Selle aasta alguses pikendati veel hanke tähtaega, kuid lõpuks kandideeris kokku viis erinevat ettevõtet. Augusti lõpus kuulutati NyxAir hanke võitjaks, kuid Regional Jet otsustas tulemuse taas vaidlustada. Seda kaebust aga ei rahuldatud ning NyxAir jäi hanke lõplikuks võitjaks. 

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: