Amet ei plaani Saaremaa lennugraafikut tihendada

NyxAir alustas lende Tallinna-Kuressaare liinil
NyxAir alustas lende Tallinna-Kuressaare liinil Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Transpordiamet ei kavatse Kuressaare ja Tallinna vahelist regulaarlendude graafikut tihendada, ehkki Saaremaa ettevõtjad sellist soovi väljendasid.

"Suure nõudluse korral on lennureise lisaks tellitud ka varem ning selle praktikaga on kavas jätkata," ütles transpordiameti ühistranspordiosakonna juhataja Kirke Williamson pressiesindaja vahendusel.

Täpsustavale küsimusele, kas see tähendab, et konkreetselt graafiku tihendamist kavas ei ole, vastas ameti pressiesindaja jaatavalt.

Ajaleht Saarte Hääl kirjutas teisipäeval, et Saaremaa ettevõtjate liit sooviks seniste hommikuste ja õhtuste reiside kõrvale vähemalt kolmel korral nädalas ka päevaseid lennureise.

Saaremaa vallavalitsus toetab ettevõtjaid, kuid palub transpordiametil teha eraldi lisareise viiel korral aastas. Vallavalitsuse arvates tuleks lisareise teha jaanipäeval, ooperipäevadel, merepäevadel, Saaremaa ralli ning jõulude ajal.

Williamsoni sõnul on järgmiseks aastaks kokku lepitud 626 lennureisi teenindamises, millele lisanduvad suure nõudluse puhul lisalennud.

"Üldiselt tehakse lisalende suurürituste puhul vastavalt valla poolt esitatud taotlusele," rõhutas ta.

Tallinna ja Kuressaare vahel lendab ka uuel aastal ettevõtte NyxAir 48-kohaline turbopropellerlennuk ATR 42-500.

Ühe lennu hind on 5215 eurot.

Tänavu 11 kuuga on teenindatud 25 242 reisijat ja keskmine lennuki täituvus on olnud 46 protsenti.

Tallinna lennujaama lennuplaani kohaselt toimub Tallinna ja Kuressaare vahel tööpäevadel vähemalt kaks reisi mõlemas suunas, neist üks hommikul ja teine õhtul. Reedel on kolm, laupäeval ja pühapäeval mõlemas suunas üks reis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: