San Franciscos suri üledoosi rohkem inimesi kui koroonaviirusesse

USA-s San Fransiscos suri sel aastal narkootikumide üledoosi tõttu rekordilised 621 inimest, koroonaviirusesse suri samal ajal 173 inimest.

Narkootilise valuvaigisti fentanüüli üledoosidest põhjustatud kriis oleks võinud olla isegi hullem, kui poleks 3000 korda kasutatud üledoosi ennetavat ravimit Narcan, teatas SFgate.

Narcani kasutamise andmed kajastavad seda, kui palju inimesed teatasid ravimi kasutamisest üledoosi ennetamise ja hariduse projektile (DOPE). Tegemist on linna rahastatava programmiga, mis koordineerib üledooside ravimist. DOPE-i ametnikud ütlesid, et tõenäoliselt oli surnuid ametlikust statistikast isegi veel rohkem.

Narkootikumide kriis San Franciscos süveneb, sest fentanüül on linna uimastitarned üle ujutanud. Koroonaviiruse epideemia on olukorda teinud veelgi hullemaks, kuna paljud inimesed ei saa enam kasutada San Francisco ravimiteenuseid.

40 protsenti surmajuhtumitest leidsid aset kesklinna lähedal asuvas Tenderloini piirkonnas. 

San Francisco linna andmed näitavad, et koroonaviiruse epideemia on puudutanud kõiki linnaosasid.

Paljud inimesed saavad fentanüüli üledoosi madala sissetulekuga linnaosades ja kodututele mõeldud hotellitubades. Paljud inimesed surid veel kõnniteedel, linnaümbruses ja parkides.

Eelmisel aastal suri San Franciscos narkootikumide pärast 441 inimest ja üledoosi ennetavat ravimit Narcon kasutati 2610 korda.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: