Navalnõi: FSB agent tunnistas mulle mürgitamise kogemata üles

Aleksei Navalnõi.
Aleksei Navalnõi. Autor/allikas: REUTERS/SCANPIX

Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi ütles esmaspäeval, et pettis ühelt Vene julgeolekutöötajalt välja tunnistuse, et föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) proovis teda tappa ja pani tema aluspükstesse närvimürki.

Navalnõi kirjutas blogipostituses, et helistas FSB keemiarelvade eksperdile Konstantin Kudrjavtsevile.

"Ma helistasin oma tapjale. Ta tunnistas kõik üles," ütles Navalnõi Twitteris.

Navalnõi sõnul varjas ta oma telefoninumbri ja tutvustas end julgeolekunõukogu juhi Nikolai Patruševi abilisena, öeldes, et tal on vaja informatsiooni mürgitamise ametliku raporti jaoks.

Lisaks blogipostitusele avaldas opositsiooniliider telefonivestluse salvestise, transkriptsiooni ja video endast vestlust pidamas. Navalnõi sõnul tõestaks hääleanalüüs, et see oli tõepoolest Kudrjavtsev, kellega ta rääkis.

Vestlusest on kuulda, kuidas Kudrjavtsev on algul kõhklev ja ettevaatlik, kuid selgitab hiljem siiski, kuidas Navalnõi suutis eluga pääseda.

Navalnõi haigestus augustis lennul Siberist Moskvasse ja toimetati Omski haiglasse. Hiljem viidi ta ravile Berliini.

Uuriva ajakirjanduse portaal Bellingcat avaldas hiljuti Navalnõid väidetavalt aastaid jälitanud FSB agentide nimed ja pildid.

President Vladimir Putin ütles läinud nädalal, et kui Venemaa julgeolekuteenistused oleks Navalnõi mürgitamise taga, oleks viimane surnud.

Navalnõi kirjutas blogipostituses, et helistas kõigile Bellingcati reportaažis nimetatud agentidele. Kõik peale Kudrjavtsevi olla toru ära pannud.

Vestluse käigus ütles Kudrjavtsev, et tema üksus ei näinud ette piloodi otsust teha hädamaandumine Omskis.

Kui lend oleks jätkunud plaanipäraselt, poleks Navalnõi ellu jäänud, ütles ta.

Agendi sõnul pandi närvimürki Navalnõi aluspesu sisemusse. Samuti rääkis ta, kuidas tema ja veel üks FSB agent lendasid Omski, et asitõenditest vabaneda.

Kudrjavtsev ei täpsustanud oma täpsemat rolli mürgitamises.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: