Hiina kritiseeris USA-d Tiibeti inimõiguste kaitsmise eelnõu pärast

Foto: SCANPIX/EPA/ALEX PLAVEVSKI

Hiina välisministeerium süüdistas USA-d siseasjadesse sekkumises, kuna kongressis toetuse saanud eelnõus kinnitatakse tiibetlaste õigust valida omale vaimne liider ehk dalai-laama.

Lisaks kutsub Kongress looma Tiibeti niinimetatud pealinnas Lhasas USA konsulaati, kaitsema Tiibeti looduskeskkonda ja suurendama tiibetlaste osalust dialoogis Hiina keskvõimuga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tiibeti eksiilvalitsuse juht Lobsang Sangay nimetas USA kongressi mõlemas kojas heakskiidetud eelnõu ajalooliseks.

Hiina välisministeeriumi teatel ohustab USA oma otsusega piirkonna stabiilsust.

Hiina ja USA suhted on halvenenud mitmete teemade pärast, nagu näiteks kaubandus, inimõiguste järgimine Hongkongis ja Taiwanis, seilamisõigus Lõuna-Hiina merel ning koroonaviirus.

"Kutsume USA-d lõpetama sekkumise nendel teemadel Hiina siseasjadesse ning mitte allkirjastama eelnõu seaduseks või jõustama negatiivseid detaile, mis sihivad Hiinat ja kahjustavad Hiina huve. Seda on vaja Hiina-USA koostöö kahjustamise vältimiseks ja kahepoolsete suhete üldises valguses," ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Wang Wenbin.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: