Spiiker: europarlament ei jõua kaubanduslepet sel aastal hinnata

Euroopa Parlamendi spiiker David Sassoli.
Euroopa Parlamendi spiiker David Sassoli. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/John Thys

Euroopa Parlament ei jõua sel aastal tähelepanelikult hinnata Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahel saavutatud Brexiti-järgset kaubanduslepet, kuna selleni jõuti viimasel hetkel, ütles neljapäeval europarlamendi spiiker David Sassoli.

"Parlament tervitab intensiivset dialoogi ja enneolematut koostööd ja ühtsust EL-i institutsioonide vahel kogu selle protsessi ajal. Parlament avaldab kahetsust, et läbirääkimiste venimine ja kokkuleppe saavutamine viimasel hetkel ei võimalda enne 2020. aasta lõppu läbi viia nõuetekohast parlamentaarset kontrolli," ütles Sassoli avalduses, mis postitati europarlamendi veebiküljele.

"Parlament jätkab tööd vastutavates komisjonides ja täiskogu istungjärkudel, enne kui otsustab järgmisel aastal selle üle, kas anda heakskiit," lisas ta.

Sassoli tervitas üksmeelele jõudmist Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahel, kuid lisas, et Londoni otsusel ühendusest lahkuda on oma tagajärjed.

Ta märkis, et Brexitile vaatamata jagavad Euroopa Liit ja Suurbritannia jätkuvalt ühiseid väärtuseid ja huvisid.

Leppe jõustumiseks peavad selle heaks kiitma Euroopa Liidu liikmesriikide parlamendid ning Euroopa Parlament ja Briti parlament.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: