Ühendkuningriigist saabujad peavad edaspidi ette näitama negatiivse testi

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Valitsus kiitis kolmapäeval heaks korralduse, mille alusel tuleb 1. jaanuarist Ühendkuningriigist Eestisse tulles teha vähemalt 72 tundi enne reisi algust koroonaviiruse test, mille tulemus peab olema negatiivne.

Piiriületuse järgselt tuleb Ühendkuningriigist tulles jääda 14 päevasesse eneseisolatsiooni, mille jooksul ei tohi lahkuda oma elukohast või püsivast viibimiskohast. Testi tegemise kohustus ei laiene alla 10-aastastele lastele.

14-päevast eneseisolatsiooni aega on võimalik lühendada juhul kui lisaks enne riiki saabumist tehtud testile teha test ka seitsmendal päeval pärast Eestisse saabumist.

Eneseisolatsiooni aeg lüheneb, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.

Inimestel, kes saabuvad Ühendkuningriigist Eestisse lähipäevadel ja kellel ei ole võimalik teha testi 72 tundi enne reisi, peavad testi tegema vahetult pärast riiki sisenemist.

Eneseisolatsiooni aja lühendamiseks tuleb siis teine test teha mitte varem kui seitsmendal päeval pärast esimese testi tulemuse teadasaamist. Mõlema testi tulemused peavad olema negatiivsed.

Eneseisolatsiooni periood lüheneb ka siis, kui arst hindab inimese nakkusohutuks. Eneseisolatsiooni lühendamiseks tuleb testimine läbida ka alla 10-aastastel lastel.

Ühendkuningriigist saabunud inimene tohib eneseisolatsioonist lahkuda arsti, politsei või päästeametniku korraldusel või hädajuhtumi korral. Eneseisolatsioonis viibija tohib kodust lahkuda ka eluks hädavajaliku soetamisel, kui seda pole võimalik muul kombel saada. Õues tohib viibida täielikult teiste inimestega kontakte vältides. Sõltumata kodust või püsivast viibimiskohast lahkumise põhjusest, tuleb järgida kõiki koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Jätkuvalt jäävad kehtima erandid, kellele testitegemise ega eneseisolatsiooni piirangud ei laiene juhul kui nendel inimestel puuduvad haigustunnused. Näiteks ei laiene piirangud sõjalise kaitse koostöös Eestisse saabujatele, diplomaatidele, hädaolukorra lahendajatele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: