Läti sai kolmanda tarnega vaid 6825 doosi koroonavaktsiini

{{1610354100000 | amCalendar}}
Vaktsineerimine Pfizeri vaktsiiniga.
Vaktsineerimine Pfizeri vaktsiiniga. Autor/allikas: Jassu Hertsmann

Läti sai esmaspäeval kolmanda tarnega Pfizer-BioNTechilt 6825 doosi koroonavaktsiini, Eesti peaks esmaspäeval saama samalt ravimifirmalt 9750 doosi.

Põhjus, miks Läti Eestist vähem vaktsiinidoose saab on asjaolu, et Eesti on tellinud põhilepinguga Pfizer-BioNTechilt rohkem vaktsiinidoose.

Kui Eesti on tellinud põhilepinguga kogu aasta peale Pfizer-BioNTechilt ligi 604 000 doosi, siis Läti vaid 97 500. Lisadoose loodavad nii Eesti kui ka Läti saada Pfizer-BioNTechilt 100 000, millest pool tuleb esimesel ja pool teisel poolaastal.

Kuivõrd Läti vaktsineerimise kava ja tempo on pälvinud palju kriitikat, otsustas Läti valitsus osta veel 1,4 miljonit täiendavat vaktsiinidoosi, milleks valitsus eraldas ka 23 miljonit eurot. Kuid kas ja millal need võiks tulla, ei ole teada.

Kokku on Läti praeguseks kolme tarnega saanud 30 225 doosi vaktsiini. Arvestama peab, et üks inimene vajab kahte vaktsiinidoosi

Pühapäevase seisuga oli Läti vaktsineerinud 6583 inimest. Kui alul vaktsineeriti suurhaiglate personali, siis laupäeval alustas Läti perearstide vaktsineerimisega. Esmaspäevast hakatakse vaktsineerima kõikide meditsiinitöötajaid - väiksemate haiglate arste, arstiabisid, õdesid, hambaarste, ämmaemandaid jt.

Läti vaktsineerimise kava teeb põhipanuse AstraZenecale, Eestil on see rohkem n-ö laiali jaotatud. Kokku plaanib Läti osta üle nelja miljoni vaktsiinidoosi. Läti praegune rahvaarv on veidi alla 1,9 miljoni elaniku.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: