Läti valitsus andis loa osta lumelabidaid, sukkpükse ja sarku

Pood Lätis
Pood Lätis Autor/allikas: ERR

Teisipäevast laiendatakse Lätis esmatarbekaupade nimistut, mida võib isiklikult poest osta, edastas riigi majandusministeerium pärast valitsuses mitu päeva kestnud arutelusid. Nüüd lisanduvad lubatud kaupade nimekirja näiteks lumelabidad, sukkpüksid ja tikud.

"Esmatarbekaupade nimistut täiendatakse hooaja- ja hügieeni ja sanitaartingimustega seotud majapidamiskaupadega, samuti labidate ja lumepuhastusvahenditega ning kiiresti kuluvate riietusesemetega," teatas ministeerium.

12. jaanuarist võib poodidest osta sukkpükse, sokke, elastiksokke, salle, rätikuid, kindaid, pinnapuhastusvahendeid, labidaid, ruumide soojendusseadmeid ja pärgamentpaberit, samuti kütust, gaasiballoone, küünlaid, tikke, sarku, ümbrikke, telefone, lambipirne, ortopeedilisi vahendeid, kuuldeaparaate ja välgumihkleid. 

Avatakse ka raamatukogud, kuid mitte nende lugemissaalid, raamatuid võib laenutada vaid kaasa.

Veebi- ja hulgikaubandust ei piirata. Piirangu selline sõnastus on samas Lätis tekitanud olukorra, kus juriidilise isiku esindajana võib eraisik suvalisi kaupu osta.

Läti valitsus on igal nädalal muude koroonapiirangute raames kehtestanud nimekirja kaupadest, mida lisaks toidule osta võib.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: