Piirangud Harjumaa ja Ida-Virumaa söögikohtadele leevenevad esmaspäevast

Tühi söögikoht.
Tühi söögikoht. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Valitsus leevendab esmaspäevast piiranguid söögikohtadele Harjumaal ja Ida-Virumaal.

Söögikohad võivad esmaspäevast lahti olla kell 6 kuni 19.

Kohalviibijatele kehtib 2+2 reegel ja ruumi täituvus ei tohi ületada 25 protsenti.

Kaasamüük on endiselt lubatud.

Esmaspäevast leevenevad ka piirangud tegevustele siseruumides. Lubatud on individuaaltegevusena huviharidus ja -tegevus, täiendkoolitus ja -õpe, noorsootöö ja sport.

Muuseumites ja näitusasutustes on lubatud tegevused vastavalt 2+2 reeglile ja ruumide täituvus ei tohi ületada 50 protsenti.

25. jaanuarist võib taastuda kontaktõpe kõikides haridusastmetes
Seni jätkub kontaktõpe 1.-4., 9. ja 12. klassides, teistes klassides ning kutse- ja kõrghariduse asutustes – distantsõpe. Kehtima jäävad seni lubatud erisused, näiteks hariduslike tugiteenuste pakkumiseks, eksamite sooritamiseks jne.

1. veebruarini pikenevad kehtivad piirangud:

Meelelahutus ja majutus: viibida ei tohi näiteks kasiinodes, keegli- ja piljardisaalides, täiskasvanute klubides ega mujal taolistes kohtades.

Majutuskohtades on lubatud jätkuvalt ööbida.

Saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad: jäävad külastajatele suletuks, välja arvatud individuaalseks sporditegevuseks.

Õues sportimine, huvitegevus ja täiendõpe: on lubatud tegevused rühmades kuni 10 inimese ja juhendaja või treeneri osalemisel.

Avalikud koosolekud ja üritused: ruumides on keelatud avalikud koosolekud ja üritused, sealhulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid. Õues tohib avalikest üritustest ja koosolekutest osa võtta rühmas kuni 10 inimest ning kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega.

Jumalateenistused ja avalikud usutalitused: ruumides tuleb täita 2+2 reeglit ja maskikandmise kohustust ning ruumi täitumus ei tohi ületada 50 protsenti.

Samuti kiitis valitsus põhimõtteliselt heaks toetusmeetmete jätkumise Harjumaal ja Ida-Virumaal töötavatele inimestele ning tegutsevatele ettevõtetele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: