Harjumaa ja Ida-Virumaa koolid avatakse 25. jaanuarist

{{1610619000000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil pikendada Harjumaa ja Ida-Virumaa piiranguid kahe nädala võrra. 18. jaanuarist avatakse individuaaltreeninguteks spordisaalid, koolid avatakse 25. jaanuarist.

"Valitsus otsustas, et üldjuhul praegu Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtinud piiranguid pikendatakse kaks nädalat," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas ERR-ile.

"Aga me otsustasime individuaalsportlastele Ida-Virumaal ja Harjumaal lubada individuaalselt treenida 1+1 variandis alates 18. jaanuarist, nii et individuaalspordi tegemine sisetingimustes on võimalik ja lisaks otsustasime, et muuseumid ja näitusesaalid avanevad 18. jaanuarist täituvusega kuni 50 protsenti," lisas Lukas. Muuseumites ja näitusasutustes on lubatud liikuda 2+2 reeglit arvestades. 

Esmaspäevast lubatakse sisetingimustes individuaaltegevusena ka huviharidus ja -tegevus, täiendkoolitus ja -õpe, noorsootöö. Õues on kõik loetletud tegevused lubatud jätkuvalt kuni kümneliikmelises rühmas.

Haridusminister Jaak Aab ütles ERR-ile, et koolid avatakse Harjumaal ja Ida-Virumaal 25. jaanuarist.

"Kindlasti see toob kontakte kaasa, aga teadusnõukoda soovitab, et õppimine võiks ikka olla kontaktõppes ja pigem hoida teisi piiranguid peal. Huviharidus ja huvitegevus on esmaspäevast individuaalselt lubatud, ka sporditegevus saalides 1+1," ütles ta.

Esmaspäevast leevendatakse keeldu viibida toitlustusettevõtte müügi- või teenindussaalis kohapealseks ajaveetmiseks. Restoranide ja kohvikute ning muude toitlustusasutuste ruumid võivad olla klientide jaoks kohapealseks ajaviitmiseks avatud ajavahemikul 6.00-19.00. Arvestada tuleb kuni 25 protsendiga ruumi täitumuse nõudest, ehk kliendid peavad viibima ruumis hajutatult, ruumis liikudes tuleb arvestada 2+2 reeglit, mis ei laiene perekondadele. Toidu kaasamüügi ajale piiranguid ei seata.

Piirangute alla jäävad edasi spaad, meelelahutusja kultuuriüritused. Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil, et suletuks jäävad ka avalikud saunad, spaad, basseinid, ujulad ja veekeskused.

Uued piirangud kehtivad 1. veebruarini.

Uue otsuse järgi on alkoholimüügi piirang alates 27. jaanuarist kuni veebruari lõpuni 22.00 - 10.00.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: