Ratas: Keskerakond ei algatanud samasooliste abielu seadustamist

{{1610969340000 | amCalendar}}
Eesti peaminister Jüri Ratas.
Eesti peaminister Jüri Ratas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister ja Keskerakonna Jüri Ratas ütles, et eelmisel nädalal algatatud kooselulepingust tulenevate õiguste abielust tulenevate õigustega võrdsustamise eelnõu ei ohusta traditsioonilist abielu ning ei tähenda samasooliste abielu seadustamist.

"Eelmisel nädalal kümne Keskerakonna saadiku osalusel algatatud erakondadeülese eelnõu perekonnaseaduse osa ei muuda aga mitte mingil moel traditsioonilise abielu sisu ja mõistet ega tähenda samast soost inimeste abielu seadustamist," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

"Väited nagu oleksime algatanud samasooliste abielu seadustamise on pahatahtlikud ja poliitilised eksitamised. Eesti Keskerakond toetab jätkuvalt abielu mehe ja naise vahelise liiduna," lisas Ratas.

Keskerakond soovib eelnõu rahulikus tempos menetlemist

Keskerakonna fraktsiooni liikmed Jaanus Karilaid ja Aadu Must saatsid eelnõuga seoses erakonnakaaslastele selgitava kirja, kus rõhutasid, et eelnõu riigikogule üleandmise ajal oli poliitiline olukord sootuks teistsugune ja abieluteemaline referendum oli ühiskonda tugevasti lõhestanud.

"Keskerakonna jaoks on oluline ühtehoidev Eesti rahvas ja nimetatud eelnõu kannab endas pingete maandamise eesmärki. Tegemist on erakondadeülese algatusega mitte Keskerakonna fraktsiooni koostatud eelnõuga," seisis kirjas.

"Soovime omaltpoolt rõhutada, et eelnõu on kooskõlas Keskerakonna väärtuste ja põhimõtetega. Eelnõu kohaselt viiakse kooseluseadusega reguleeritud kooseluleping perekonnaseadusesse ja kooseluseadus tunnistatakse seetõttu kehtetuks. Eelnõu ei seadusta samasooliste abielu, kuid tagab kooselulepingu sõlminud isikutele õiguskaitse, kui seaduses ei ole tehtud erisust. Abielu jääb endiselt mehe ja naise vahele ning seda ei muudeta! Kooselu ei võrdsustata abieluga," märkisid Karilaid ja Must.

"Tulenevalt selle nädala poliitilistest sündmustest teeme ettepaneku eelnõu riigikogus mõistlikus ja rahulikus tempos menetleda," kirjutasid saadikud.

Karilaid ütles ERR-ile, et õiguskomisjoni lauale võib eelnõu jõuda märtsikuus.

Riigikogu juhatus võttis möödunud reedel menetlusse 19 riigikogu saadiku esitatud eelnõu, millega muu hulgas võrdsustatakse kooseluleping abieluga. Tegemist on Keskerakonna fraktsiooni liikme Imre Sooääre eestvedamisel valminud eelnõuga.

Eelnõuga viiakse 9. oktoobril 2014 vastuvõetud kooseluseadusega reguleeritud kooseluleping perekonnaseadusesse ja kooseluseadus tunnistatakse seetõttu kehtetuks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: