Reps: õpetajate palgatõus tuleks koos teiste riigipalgalistega

Reformierakonna ja Keskerakonna esindajad ei ole uue valitsuse kokkupanekul veel õpetajate palgatõusu arutanud, kuid tõenäoliselt toimuks see samaaegselt teiste riigieelarvest palka saavate valdkondade töötajatega, ütles Keskerakonna delegatsiooni juht, endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

"Võib-olla pole küll viisakas eelmisi koalitsioone vaadata, aga viimase nelja aasta jooksul, kui mul on olnuid võimalus eelarveprotsessi juures olla, siis on vaadatud siseturvalisust - pääste, politsei - koos, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eesliiniga ning haridust koos kultuuriga kogu aeg kompaktselt koos. Õpetajad on loomulikult olnud minu südameasi, aga seda on alati vaadatud võrdselt - kui me tõstame ühe eesliini valdkonna palka, et siis oleksid ka teised kaasatud," rääkis Reps teisipäeval "Terevisioonis".

Tema sõnul ei ole palgatõusu teemat veel koalitsioonikõnelustel arutatud ning see on jäetud koos eelarve teemaga kõige viimaseks. Samuti on oluline märtsis avaldatav uus majandusprognoos, mis peaks andma indikatsiooni, millised on riigi võimalused palku tõsta.

"Hoiak on selline, et mingisugune lahendus püütakse siin leida. Milline see täpselt saab olema, seda vaatame," ütles Reps.

Reformierakonna ja Keskerakonna läbirääkijad arutasid esmaspäeval digi-, haridus-, ja kultuuriteemasid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: