Ratas Marinile: laevadel testimist tuleb tõhustada ja testitulemusi omavahel jagada

Peaminister Jüri Ratas tegi Soome kolleegile Sanna Marinile ettepaneku tõhustada laevadel testimist ning jagada testitulemusi kahe riigi vahel.

Ratas rääkis tänases telefonikõnes Mariniga piiriülesest liikumisest ja vajadusest töö ja õpingutega seotud reisimine kahe riigi vahel võimalikult avatud hoida.

"Eestile on väga oluline, et tööränne Eesti ja Soome vahel jätkuks, see on tähtis mõlema riigi majandusele. Eesti terviseamet ja sotsiaalministeerium esitavad Soome valitsusele konkreetsed ettepanekud selleks, kuidas teha piiriülene töö ja õpingutega seotud liikumine kahe riigi vahel võimalikult turvaliseks. Selleks peaksid Eesti ja Soome mõlemad kindlustama laevadel tasuta testimise ja testitulemusi omavahel jagama," ütles Ratas.

Sotsiaalmeediasse tehtud postituses kirjutas Ratas, et konkreetsemad ettepanekud Soome valitsusele edastab sotsiaalminister Tanel Kiik.

Peaministrid rääkisid veel koroonaviiruse levikust mõlemas riigis ning vaktsineerimise käigust ja vajadusest vaktsiinitarneid suurendada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: