Pelosi sõnul ei loobu demokraadid Trumpile süüdistuse esitamisest

Esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi.
Esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

USA esindajatekoja demokraadist esimees Nancy Pelosi ütles neljapäeval, et ekspresident Donald Trumpile süüdistuse esitamisest ei loobuta, edastasid kohalikud meediakanalid.

Pelosi ei täpsustanud, millal asjaga edasi liigutakse, kuid kinnitas, et see leiab aset lähiajal.

Pelosi sõnul pole süüdistuse esitamine kuidagi vastuolus president Joe Bideni ametisseastumise kõnega, milles rõhutati rahvusliku ühtsuse taastamise tähtsust.

"Ma ei muretse selle pärast. Sellise asjaga seoses ei ole võimalik öelda, et unustame kogu asja ära ja lähme edasi," sõnas Pelosi.

Esindajatekoda hääletas 13. jaanuaril ootuspäraselt Trumpile mässule õhutamise süüdistuse esitamise poolt, millega käivitati riigipea vastu ametlik tagandamisprotseduur. Esindajatekojas andis süüdistuse esitamise poolt hääle 232, vastu oli 197 rahvaesindajat ja neli jättis hääletamata. Demokraatidega liitus kümme vabariiklast.

Senati vabariiklaste juht Mitch McConnell tegi ettepaneku, et senat annaks ekspresident Donald Trumpi advokaatidele kaks nädalat aega valmistuda menetluse ettevalmistamiseks, edastas neljapäeval väljaanne Politico viidates oma allikatele.

Politico informatsiooni kohaselt on McConnell öelnud vabariiklastest senaatoritele, et teeb senati demokraatide juhile Chuck Schumerile ettepaneku protsess edasi lükata veebruarini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: